Hlavní navigace

Potvrzení

  • (neregistrovaný) 212.80.64.---

    25. 9. 2007 12:45

    Prosím o pomoc... Nikdy jsem nedělala mzdovou účetní, teď mám na starost tři zaměstnance. Jeden mě požádal o napsání potvrzení pro svou manželku, že si neuplatňuje odpočty na své děti. Jak by měl znít takový text tohoto potvrzení? Předpokládám, že je zapotřebí uvést v něm příslušný zákon, paragraf, odstavec a písmeno :o)

    Děkuji všem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2007 12:58

      AL (neregistrovaný) 88.100.113.---

      Re: Potvrzení
      Vystavíte za firmu (firemní údaje, adresa, IČ, telefon..apod.) zaměsnanci (adresa, jméno...atd.) že tímto potvrzujete, že zaměstnanec neuplatňuje odpočty na děti (jméno dětí a r. č.) pokud tomu tak skutečně je.

    • 25. 9. 2007 13:02

      xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: Potvrzení
      neuplatňuje daňové zvýhodnění (ne odpočty na děti - toto potvrzení jí mzdová účetní určitě vrátí jako neplatné)

    • 25. 9. 2007 13:05

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Potvrzení
      Já používám toto:
      Potvrzuji, že zaměstnanec xx, r.č., bytem, neuplatňuje podle § 35c a § 35d zákona 586/1992 Sb. ve znění pozdějších předpisů daňové zvýhodnění na vyživované děti... jméno příjmení, r. č. (vypíší se děti).

    • 25. 9. 2007 13:04

      Ludmila (neregistrovaný) 88.103.101.---

      Re: Potvrzení
      Já bych řekla, že stačí napsat:
      "Potvrzujeme, že pan XY, bytem ........ neuplatňuje příkl. od 1.6.2007 ve mzdě slevu na dítě (jméno, příjmení, dat. narození).
      Potvrzení se vydává na žádost jmenovaného."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).