Hlavní navigace

Nový zákoník práce

• (neregistrovaný) 217.117.217.---

25. 9. 2007 16:26

Dobrý den, potřeboval bych od vás poradit. Na konci března jsem uzavřel se svým zaměstnavatelem smlouvu na dobu neurčitou. Ve smlouvě je uvedeno toto: Po rozvávzání pracovní smlouvy mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem nesmí zaměstnanec podnikat v tomto oboru min. 1 rok. Má otzáka zní, pokud dám výpověď za účelem podnikání v tomto oboru, je to nějakým stylem postižitelné právně ze strany zaměstnavatele, nebo to tam dává jen tak paušálně.
    Děkuju za váše názory a poznatky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2007 16:35

pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

Re: Nový zákoník práce
      Podle textu, který uvádíte, nejde o konkurenční doložku, nemá to obsah.náležitosti, takže je to podle mne jen strašák a nemáte se čeho bát.
      Přečtěte si § 310 ZP, ..součástí dohody musí být závazek zaměstnavatele o peněžitém vyrovnání.

• 25. 9. 2007 19:08

Martin (neregistrovaný) 217.117.217.---

Nevím co si mám představi pod pojmem konkurenční doložka. Přeci já mému zaměstnavateli budu konkorovat jako firma. A tudíž jde o konkureční doložku. Co to znamená že součástí dohody musí být závavazek zaměstnavatele o peněžitém vyrovnání. Jako že by mě dal fin. vyrovnání za to, že nebudu provádět konkureční činnost?

• 26. 9. 2007 8:44

L. (neregistrovaný) 90.176.233.---

konkurenční doložka může být sjednána dohodou až po uplynutí zkušební doby.Pokud se na konkurenční položce dohodnou obě strany musí být součástí této dohody platové vyrovnání za to , že opravdu nebudete po určitou dobu uvedenou v dohodě třeba i pod pohružkou pokuty provádět konkurenční činnost.pokud není částka určena ZP uvádí a to si nejsem jista 1/2 prům.výdělku po dobu po kterou nesmíte tuto činnost vykonávat.pokud to dohoda neobsahuje je neplatná

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).