Hlavní navigace

Číslování paragonů - ještě jednou

 • (neregistrovaný) 84.42.232.---

  28. 9. 2007 17:30

  Začínám podnikat, jsem neplátce DPH a vedu DE, a proto bych se ráda zeptala, zda je nutné v DE při prodeji zboží číslovat paragony a pokud ano, tak z čeho to plyne.
  A pokud bych přešla na vedení účetnictví, tak bych měla paragony číslovat? Ze zákona o účetnictví to totiž přímo nevyplývá.

  A dále se chci zeptat, zda mám na paragony vystavovat ještě příjmový pokladní doklad a do obsahu textu napsat např. denní tržby a do částky spočítat tržby za daný den a nebo stačí, když paragony za daný den nalepím na papír A4, sečtu je a tu souhrnou částku zapíšu do deníku jako přijem na daný den.

  A jak se to dělá u paragonů, které dostanu např. za nákup benzínu nebo kanc. potřeb? Musím na každý paragon vystavit výdajový pokladní doklad? Chci jen připomenout, že vedu DE, ale zajímalo by mě, jak by to bylo, kdybych vedla účetnictví. Jestli je v tom nějaký rozdíl?

  Moc děkuji za odpovědi. Začínám podnikat, tak v tom ještě neumím tolik chodit.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 9. 2007 18:08

   graver (neregistrovaný) 89.102.33.---

   uzamčeno
   Jenom dnes jsem tu dvakrát upozorňoval, že nemáte zakládat nové posty k jednomu tématu a žádal diskutující, aby pokračovali vždy u původního příspěvku. Snad to zvládnete i vy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).