Hlavní navigace

Záloha na silniční daň

  • (neregistrovaný) 81.30.235.---

    28. 9. 2007 18:23

    k 15.10. budu poprvé za s.r.o. odvádět zálohu na silniční daň, platí se za automobily záloha předem nebo zpětně?........děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 9. 2007 18:28

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: záloha na silniční daň
      Platí se ve výši dle hodnot za minulý kvartál, tedy součet 1/12 roční sazby za každé firemní auto x počet měsíců za všechny měsíce předchozího kvartálu, kdy trvala daňová povinnost.

    • 29. 9. 2007 10:16

      Petr (neregistrovaný) 81.30.235.---

      Re: záloha na silniční daň
      >děkuji za odpověď (začínám a je to pro mě vše nové), ještě firma koupila auto v srpnu, ale povinné ručení bylo uzavřeno až na konci zaří (do té doby se s autem samozřejmě nejezdilo)...SPZ na toto vozidlo bude během října...platí se daň i za tento automobil, tedy srpen-září?.......moc děkuji
      >k 15.10. budu poprvé za s.r.o. odvádět zálohu na
      >>silniční daň, platí se za automobily záloha předem
      >>nebo
      >>zpětně?........děkuji
      >
      >Platí se ve výši dle hodnot za minulý kvartál, tedy
      >součet 1/12 roční sazby za každé firemní auto x počet
      >měsíců za všechny měsíce předchozího kvartálu, kdy
      >trvala daňová povinnost.

    • 29. 9. 2007 10:56

      Jaromír (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: záloha na silniční daň
      Podle § 7 zákona o SD vzniká daňová povinnost v tom měsíci, kdy bylo podle § 2 odstavec 1 zákona o SD r e g i s t r o v a n é vozidlo poprvé používáno k podnikání nebo v přímé souvislosti s podnikáním (nebo jinou výdělečnou činností podléhající dani z příjmů). Předpokládádm, že se ve vašem případě nejedná o náklaďák s nejvyšší povolenou hmotností aspoň 12 tun :-). Používat k podnikání přitom podle výkladu MF znamená uplatňovat na něj náklady spojené s jeho používáním. Tedy pokud jste s tím autem v září ještě nejezdili nebo na něj neuplatňovali náklady, nepodléhá silniční dani. Navíc v tomto měsíci nebylo podle toho co píšete ani registrováno a proto ani nesmělo jezdit.

    • 29. 9. 2007 12:59

      Petr (neregistrovaný) 81.30.235.---

      Re: záloha na silniční daň
      >>děkuji moc, automobil nemá hmotnost vyšší než 12tun, tudíž za něj zálohu na daň budu uplatňovat až v říjnu.....ještě jednou díky
      >děkuji za odpověď (začínám a je to pro mě vše nové),
      >>>ještě firma koupila auto v srpnu, ale povinné ručení
      >>bylo uzavřeno až na konci zaří (do té doby se s autem
      >>samozřejmě nejezdilo)...SPZ na toto vozidlo bude
      >>během
      >>října...platí se daň i za tento automobil, tedy
      >>srpen-září?.......moc děkuji
      >>>k 15.10. budu poprvé za s.r.o. odvádět zálohu na
      >>>>silniční daň, platí se za automobily záloha předem
      >>>>nebo
      >>>>zpětně?........děkuji
      >>>
      >>>Platí se ve výši dle hodnot za minulý kvartál, tedy
      >>>součet 1/12 roční sazby za každé firemní auto x počet
      >>>měsíců za všechny měsíce předchozího kvartálu, kdy
      >>>trvala daňová povinnost.
      >
      >Podle § 7 zákona o SD vzniká daňová povinnost v tom
      >měsíci, kdy bylo podle § 2 odstavec 1 zákona o SD r e g
      >i s t r o v a n é vozidlo poprvé používáno k
      >podnikání nebo v přímé souvislosti s podnikáním (nebo jinou
      >výdělečnou činností podléhající dani z příjmů).
      >Předpokládádm, že se ve vašem případě nejedná o náklaďák s
      >nejvyšší povolenou hmotností aspoň 12 tun :-). Používat
      >k podnikání přitom podle výkladu MF znamená uplatňovat
      >na něj náklady spojené s jeho používáním. Tedy pokud
      >jste s tím autem v září ještě nejezdili nebo na něj
      >neuplatňovali náklady, nepodléhá silniční dani. Navíc v
      >tomto měsíci nebylo podle toho co píšete ani
      >registrováno a proto ani nesmělo jezdit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).