Hlavní navigace

Příjem v DE na přelomu roku

• (neregistrovaný) 195.113.166.---

1. 10. 2007 9:47

Vedu DE.Těsně před koncem roku dostanu velkou zakázku od firmy vedoucí také DE. Vzhledem k tomu, že za poslední dny roku nestačím příjem proinvestovat, rád bych, aby se mi příjem dostal až do nového roku. Poradí mi prosím někdo, zda je možné platbu provést tak, aby odběratel zaplatil v r. 07 a já mohl zaúčtovat příjem až v r. 08? Díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2007 9:51

Ludmila (neregistrovaný) 88.103.101.---

Re: Příjem v DE na přelomu roku
      Pokud mají odběratel a dodavatel rozdílné banky může se to povést tak, že odběratel zaplatí až na poslední chvíli 31.12. a odběrateli se pravděpodobně připíše platba až v následujícm roce.

• 1. 10. 2007 10:13

Honza (neregistrovaný) 195.113.166.---

A lze to takto i zaúčtovat: výdaj v jednom roce a příjem v druhé firmy v druhém? Nejsem v tomto moc zběhlý. Díky

• 1. 10. 2007 16:33

Ludmila (neregistrovaný) 88.103.101.---

Ptáte se, zda to tak jde zaúčtovat. Vy ale uvádíte, že oba vedete DE, takže neúčtujete, ale vedete evidenci příjmů a výdajů. Ten návrh možného řešení může a nemusí vyjít. Záleží na rychlosti bank. Já takovou zkušenost mám z vlastní paxe, že odběratel poslal peníze 31.12. - tedy měl výdaj ve starém roce a protože jsme byli jiná banka byla nám částka připsána na účet až v roce novém. V DE záleží na tom, kdy peníze vydáte a přijmete. Tedy odběratel měl daňový vádaj v roce příklad 2006 a my daňový příjem až v roce 2007. Je to prostě risk. V nejlepším případě je se domluvit s odběratelem, že zakázku provedete v letošním roce a on ať zaplatí až v roce následujícím. Toto se lépe aplikuje, když jeden vede DE a druhý podvojné účetnictví.

• 1. 10. 2007 12:00

123456789 (neregistrovaný) 85.70.18.---

.. na výpise č. 1 ALE s datem 31.12.
      Na tom samém výpise jsou uvedeny stavy k 31.12 a 2.1.

• 1. 10. 2007 23:32

Jitka_D (neregistrovaný) 62.177.70.---

Bankou bych to nedělala, většinou již dnes oběma stranám přijde do konce roku. U některých bank dokonce nemůžete zadat příkaz k úhradě až poslední den, tedy 31.12 a to právě z toho důvodu, aby byl připsán protistraně ve stejný rok.
      Dám Vám jiný tip : pošlete poštou. Zjistěte si ale předem jak mají otevřeno a do kdy lze poslat peníze složenkou. (pokud ovšem oželíte poplatky)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).