Hlavní navigace

Skončení pp dle §56 odst. 1 písmeno a

  • (neregistrovaný) 213.168.177.---

    1. 10. 2007 11:10

    Aby mohl zaměstnanec takto skončit pracovní poměr, musí přinést potvrzení od závodního lékaře nebo stačí od svého obvodního?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 10. 2007 11:17

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Skončení pp dle §56 odst. 1 písmeno
      Je jedno, který lékař nebo úřad (posudkové oddělení na sociálce) vystaví potvrzení, že pracovník nemůže vykonávat sjednanou práci, aby nebylo vážně poškozeno jeho zdraví. Ale musí se jednat o posudek, ne jen o doporučení přejít na jinou práci. A tento posudek pak samozřejmě platí i v případě hledání dalšího zaměstnání, což znamená, že ani u dalšího zaměstnavatele nemůže vykonávat tutéž práci. Zrušit prac. poměr podle uvedeného § pak může tehdy, pokud ho zaměstnavatel nepřevedl do 15 dnů na jinou, pro něj vhodnou, práci, třeba proto, že ji nemá (nebo se mohou na skončení prac. poměru dohodnout).

    • 1. 10. 2007 11:27

      Jana (neregistrovaný) 213.168.177.---

      Re: Skončení pp dle §56 odst. 1 písmeno
      Takže myslíte, že stačí, když přinesl:
      Potvrzení na vlastní žádost pro zaměstnavatele
      - vzhledem k zhoršení zdrav. stavu, není vhodná práce trvale ve stoje, ve vynucené poloze a na noční směny.

    • 1. 10. 2007 16:59

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Skončení pp dle §56 odst. 1 písmeno
      Já bych chtěla přesnější a ktegoričtější vyjádření tak, jak se píše Zákoníku práce - že nesmí tu a tu práci vykonávat, protože jinak hrozí vážné poškození zdraví. Pokud si tento posudek přinese od svého lékaře, můžete ho poslat na přezkoumání ke svému závodnímu lékaři, co on na to. Ať už dotaz píšete z pozice zaměstnance nebo zaměstnavatele, vždycky se na ukončení prac. poměru můžete dohodnout.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).