Hlavní navigace

OSVČ-prosím o radu!!!!!!!!!!

  • (neregistrovaný) 85.70.5.---

    2. 10. 2007 13:05

    Nejsem si jistá, jak se postupuje při účtování jako OSVČ, když obchoduje s akciemi a s nemovitostmi. Myslím si, že akcie jsou osvobozeny od DPH, nemovitosti naopak podléhají DPH. A u obojího bude vždy zist podléhat zdanění. Platí i u vyplácených dividend, pokud se vyplácí podnikateli, že firma vyplácející dividendy odvede daň ve výši 15% a podnikatel už tento výnos nezahrnuje do základu daně?? Prosím o radu v této oblasti, můžete mi někdo pomoci??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2007 13:59

      Míša (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: OSVČ-prosím o radu!!!!!!!!!!
      Podle mého názoru jsou vyplacené dividendy zdaňovány dle ustanovení §36 zákona o daních z příjmů 586/1992 v platném znění, což je zvláštní sazba daně, která je dle mého názoru daní konečnou a tudíž do přiznání by již neměla vstupovat.
      Ohledně DPH, u obchodování s akciemi se dle mého názoru jedná o osvobozené plnění bez nároku na odpočet daně § 54 a tudíž se ani příjmy nezahrnují pro stanovení výše obratu dle §6. Ohledně nemovitostí se ještě podívejte na §56 zákona o DPH.

    • 2. 10. 2007 16:46

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: OSVČ-prosím o radu!!!!!!!!!!
      Jen technická poznámka:
      S tím § 54 a obratem dle § 6 to u obchodníka s akciemi asi nebude ta správná informace ...

    • 3. 10. 2007 8:06

      xyz (neregistrovaný) 88.100.183.---

      Re: OSVČ-prosím o radu!!!!!!!!!!
      Jeden vykřičník by stačil, ne?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).