Hlavní navigace

Pozemky

  • (neregistrovaný) 82.99.184.---

    2. 10. 2007 19:25

    Jednatel s.r.o. chce zakoupit pozemky,protože se domnívá,že si tím sníží daňový základ.
    Dočetla jsem se,že pozemky se neodepisují,ale nemohou se dát
    ani do nákladů...Tím by se tedy daň.základ nesnížil...
    Na pozemcích se budou dělat inženýrské sítě a pak je jednatel chce
    prodat.
    Jakým způsobem bych měla účtovat?
    Děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2007 10:46

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Pozemky
      Pozemky se skutečně neodepisují a nemají hranici ocenění, které by se mohly dát do nákladů. Do nákladů se dostanou jedině při prodeji. Pořízení se účtuje 031/321, pokud nejsou vedlejší náklady.

    • 3. 10. 2007 12:04

      alia (neregistrovaný) 213.195.234.---

      Re: Pozemky
      A co realitní kanceláře? Ty nakupují pozemky jako zboží ??

    • 3. 10. 2007 13:11

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Pozemky
      Předpokládám, že tazatelka není z realitní kanceláře, pak byste měl(a) pravdu, pozemky by měly charakter zboží.

      § 9 odst. 5 vyhl. 500/2002 Sb. - položka zboží obsahuje "též nemovitosti, které účetní jednotka, jejímž předmětem činnosti je nákup a prodej nemovitostí, nakupuje za účelem prodeje a sama je nepoužívá, nepronajímá a neprovádí na nich technické zhodnocení".

    • 3. 10. 2007 14:05

      Katka (neregistrovaný) 82.99.184.---

      Re: Pozemky
      Děkuji vám všem za rady.Je mi tedy jasné,že jednatel takto postupovat nemůže,protože nemá ŽL na tento druh podnikání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).