Hlavní navigace

Penále v PÚ

  • (neregistrovaný) 213.29.68.---

    3. 10. 2007 12:26

    Potřebuji si ověřit ,zda penále vystavené společností účtující v PÚ se objeví ve výnosech v okamžiku vystavení nebo až okamžikem zaplacení?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2007 13:20

      Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

      Re: Penále v PÚ
      Vystavená penalizační faktura se v PÚ objeví hned při vystavení, ale pokud nebude k rozvahovému dni penále zaplacené, v rámci uzávěrky (resp. tvorby DP) se takto naúčtované a nezaplacené penále vylučuje z příjmů podléhajících dani z příjmů.

    • 3. 10. 2007 14:19

      Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

      Re: Penále v PÚ
      §23/3/b/1 ZDP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).