Hlavní navigace

Montážní práce s 5%?

• (neregistrovaný) 85.93.100.---

3. 10. 2007 14:04

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu. Potřebovala bych vystavit fakturu na montážní práce (nábytek). Můžu vystavit pouze montáž nebo to musí být vždy spojené s výrobou? Mohu zaúčtovat 5% DPH?
    Děkuji Tereza

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2007 14:36

Inka (neregistrovaný) 82.117.151.---

Re: Montážní práce s 5%?
      Je to docela složité ,vystavit fakturu na nábytek s 5%.Pokud to chcete řešit ve snížené sazbě měl by to být vestavěný nábytek pevně spojený se stavbou(vestavěné skříně, kuchyňská linka,apod..) Určitě výroba a montáž.Odběratel by Vám měl podepsat prohlášení ,že se zakázka byla provedena buď ještě v nezkolaudovaném rodinném domku,příp.v rodinném domku v prostorech určených k bydlení.Alespoň já to tak po klientovi chci ,zatím to prošlo.

• 17. 10. 2009 20:55

Věra (neregistrovaný) 88.146.133.---

Re: Montážní práce s 5%?
      Dobrý den, je mi jasné, že odpovídám do diskuze staré 2 roky, ale doufám, že Vám přijde upozornění na mail.

Prosím, mohla bych Vás poprosit o vzor toho prohlášení? Právě řeším stejný problém - truhlář, který vyrábí a montuje kuchyňské linky včetně vestavěných spotřebičů.

A jak psát faktury? Napsali jsme:

"Fakturujeme Vám výrobu a montáž:
      - kuchyňská linka ... cena
      - rozpesané jednotlivé spotřebiče ... ceny

Prosím, je to tak OK, nebo je potřeba fakturu formulovat jinak, tj. např. nevypisovat jednotlivé spotřebiče a napsat pouze kuchyňskou linku včetně vestavných spotřebičů?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).