Hlavní navigace

Odškodnění za přechod k jinému zaměstnav

• (neregistrovaný) 82.142.65.---

4. 10. 2007 9:12

Dobrý den, prosím o radu. Manager má ve smlouvě dodatek, že mu bude vyplaceno jednorázové odškodnění nákladů v souvislosti se změnou fy 200.000 a pokud by odešel do 1 roku, pak musí netto 200.000,- vrátit. Nejsem z toho moudrá, máte to někdo ? To přece není náhrada škody podle zákoníku práce, já bych to vzala jako peněžní plnění, určitý benefit, zdanila a zpojistnila. Pak nevím proč by měl 200.000 vracet netto, kdyby odešel ? Prosím o váš názor, děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2007 12:27

Láďa (neregistrovaný) 83.69.40.---

Re: odškodnění za přechod k jinému zaměs
      To bude zřejmě konkurenční doložka. Předpokládám, že ho firma přetáhla z jiné firmy, kde tu konkurenční doložku měl taky podepsanou, proto to jednorázové odškodnění nákladů v souvislosti se změnou firmy.

• 4. 10. 2007 12:36

beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

Re: odškodnění za přechod k jinému zaměs
      to ne, má zkušební dobu a tohle s ním sjednali hned při nástupu. KD musí být sjednána po uplynutí zkuš.doby. Už se to vyjasnilo, skutečně mu to zdaním, zpojistním, dám do mzdy a srazím, oni mu netto 200 000 poslali už na účet. Původně mi totïž řekli, že mu jen srazím, a proto jsem začala pátrat, pokud mu to proženu mzdou, pak už bude vše v pořádku. Mně nešlo do hlavy, když mu to dám brutto do mzdy, proč by měl vracet netto, ale on to vlastně netto už dostal mimo mzdu na účet. Konečně mi secvaklo. Ale to trvalo
      :-(( Díky za reakci

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).