Hlavní navigace

Dotaz ohledne DPH

  • (neregistrovaný) 88.103.191.---

    4. 10. 2007 10:50

    Dobry den,
    dnes nam dosla faktura, na ktere je DUZP a datum vystaveni 26.7.2007.
    Jak je mozne, ze nekdo posle v rijnu fakturu z cervence ?!?!? :-(

    1) Prosim, kde v zakone najdu do kolika dnu od vyrobeni a dodani vyrobku musi dodavatel vystavit fakturu ?
    2) Kde tam najdu to, ze DPH si muzu uplnatnit az v mesici zari, kdyz DUZP je cervencove ???

    Dekuji moc,
    Sarka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2007 11:46

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Dotaz ohledne DPH
      Daňový doklad je dodavatel vystavit do 15 dnů od data zd. plnění. To se zřejmě i stalo, pouze vám byl DD doručen později. Vy si klidně můžete nárok na DPH uplatnit v kterémkoliv měsíci (tedy od 07/2007 až 12/2007) v DP v roce 2007. Nárok na DPH si můžete uplatnit ještě do 3 let od zd. plnění (tedy i v roce 2008, 2009 a po část roku 2010), ale již pouze jako dodatečné za kterýkoliv měsíc roku 2007, nejdříve však za 07/2007. Řeší § 73 odst. 11 ZDPH.

    • 4. 10. 2007 11:54

      m (neregistrovaný) 85.71.86.---

      Re: Dotaz ohledne DPH
      Taky to nechápu ale je to v praxi docela běžné. Daňový doklad musí vystavit do 15 dnů od zdanitelného plnění §26. DPH si můžete uplatnit 3 roky (pokud byste si chtěla uplatnit DPH třeba ještě za rok 2006 tak lze ale pouze v dodatečném daňovém přiznání za ten daný rok) pokud je to v jednom roce tak je to bez problému dejte to třeba do září. §73 odst.11.

    • 4. 10. 2007 12:58

      Sarka (neregistrovaný) 88.103.191.---

      Re: Dotaz ohledne DPH
      Obema dekuji mockrat za odpoved a odkaz na zakon.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).