Re: Neschopenka OSVČ
Nemocenská se vám bude počítat z pojištění zaplaceného v r.2007
a to ze záloh na důchodové pojištění nikoli na nemocenské pojištění.Proto Vám doporučuji zvýšit si jednorázově platbu zálohy na důch.pojištění (např. v listopadu místo dosavadní platby zálohy zvyšte,kolik můžete) a tím si zvýšíte i šanci na slušnější nemocenskou.Po výúčtování záloh v pr.2008 Vám bude rozdíl stejně vrácen,takže přijdete jen o tu část,která v měsíci připadá na nemocenské pojištění.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
E-shopy i obce se radují, výdejní boxy nebudou podléhat režimu stavebního zákona
Pronajímatel nechtěl do bytu cizince, pokuta za diskriminaci ale hrozí realitce
„Jsem Albert a mám rád vlaky“. Míval cestovní kancelář, teď zachraňuje úzkokolejku
OSVČ klesly minimální zálohy i paušální daň. Co když jste platbu zapomněli změnit?
OSVČ na neschopence: Po jejím ukončení čeká podnikatele důležitá povinnost
Když podáte žádost o důchod příliš brzy, řízení se může zastavit
7. 10. 2007 14:00
Prosím, neví někdo kolik peněz dostanu za pracovní neschopnost za celý měsíc? Jsem OSVČ od 3. 7. 2007, platím minimální zálohy a k nem. poj. jsem přihlášena a platím min. zál. 222,- Kč.