Hlavní navigace

Sleva na poplatníka

  • (neregistrovaný) 213.226.250.---

    8. 10. 2007 7:23

    Zaměstnanec byl studentem do 31,8,2007. Od července do srpna měl u nás dohodu o provedení práce. v dohodě je uvedeno, že mzdu za tuto dohodu dostane vyplacenou až ve výplatách za září 2007. má u nás podepsané prohlášení na 7-8/2007. zhruba od 15.9.2007 nastoupil do klasického pracovního poměru k jinému zaměstnavateli. když mu tedy teď dělám výplatu, bude mít slevu na poplatníka a studenta že? PROSÍM PORAˇDTE!!! DĚKUJI Katka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2007 8:17

      xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: sleva na poplatníka
      pokud vyplácíte ve mzdě za září, tak musíte pro zdanění vzít konkrétní stav v září - tzn., že již není studentem a nemá u Vás podepsané daň.prohlášení ,podle toho zdaníte - do 5000Kč/hrubého - srážková daň, nad 5000Kč/hrubého - zálohová daň = podá daň.přiznání na FÚ, protože v září má souběh zaměstnání)

    • 8. 10. 2007 8:40

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: sleva na poplatníka
      Jestli tomu dobře rozumím, tak výkon práce a DPPbyla uzavřena
      na období 7-8/2007.Pouze výplata byla domluvena na září. Potom tedy v září už neměl jiného dalšího zaměstnavatele. V §38h odts.7 zákona o daních z příjmů jsem se dočetla, že jestliže se vyplácí mzda za více kal. měsíců, vypočte se záloha na daň tak, jak by byla
      vyplacena v jednotlivých měsících, je-li tento způsob pro pracovníka výhodnější.Myslím si tedy, že nárok za srpen a září na odpočty má.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).