Hlavní navigace

Základ daně v roce 2008

• (neregistrovaný) 80.188.127.---

8. 10. 2007 11:34

Ahoj všem,

Chtěla jsem se zeptat, jestli někde vyšlo jak to bude příští rok se sociálním a zdravotním. Tedy konkrétně jestli odvedené zdravotní a sociální se nebude připočítávat k základu daně. Myslím si, že by to byla blbost, když už se to jednou odvede tak snad bychom z toho neměli znova platit daň, ale nikde jsem to nenašla.
    Děkuji za odpověď

Soňa

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2007 12:05

Veronika (neregistrovaný) 62.209.200.---

Re: Základ daně v roce 2008
      Asi myslíte teď novou superhrubou mzdu tak to teď schvalovali páni poslanci a v pátek podepsal prezident. Spočívá to v tom, že superhrubá mzda by se skládala z hrubé mzdy zaměstnance + sociální a zdravotní zaměstnavatele, pak by se počítala daň a až poté sociální a zdravotní. Písemně v nějakém zákoně jsem to ještě nevydělala ale od r. 2008 toto bude platit.

• 8. 10. 2007 12:15

P. (neregistrovaný) 89.111.98.---

A u OSVĆ pojistné nebude dańově uznatelným výdajem, to je mi jasné, ale nikde se již nepíše jak to dopadlo s náklady u zaměstnavatele. Nevíte někdo? Díky P.

• 8. 10. 2007 14:14

Kalousová (neregistrovaný) 80.188.127.---

To vše je mi jasné,ale nevím jestli to zdravotní a sociální u OSVČ pouze odešleme na příslušná místa a nebudeme muset přičíst tu odeslanou částku k základu daně. Děkuju Soňa

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).