Hlavní navigace

Stal seč mi v práci úraz...

• (neregistrovaný) 84.38.191.---

8. 10. 2007 18:17

Pracuji jako řidič v ČSADas. Při pracovní přestávce(70minut) jsem se šel , jelikož bylo dost teplo , před dalším spojem vykoupat. Při tom jsem uklouzl na namydlené podlaze a upadl.Byl jsem v bezvědomí a rozbyl jsem si hlavu (6 štychů). Našel mne tam vrátný který šel na kontrolu. Odvezli mne do nemocnice kde jsem byl 12 dní. Po propuštění do domácího léčení jsem byl v práci sepsat protokol o úraze a tam mi mistr řekl že to není pracovní úraz jelikož to nebylo v přímé účasti s mojí prací. V nemocnici ale napsali že se jedná o prac.úraz. Kdo má pravdu a jak to je?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2007 8:29

Sylva (neregistrovaný) 62.225.42.---

Re: Stal seč mi v práci úraz...
      já bych řekla, že to je pracovní úraz.Koupal jste se v podniku, kde pracujete a v pracovní době.

• 9. 10. 2007 8:45

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

Záleží kde jste se koupal (v objektu podniku?) Měl jste zákonnou přestávku - placenou, neplacenou? Byl tam nějaký svědek? Proč jste neoznámil ihned zaměstnavateli (po probrání z bezvědomí) - nebo jste byl v bezvědomí celých 12 dní? To, že je na neschopence zaškrtnutý "prac.úraz" ještě neznamená, že je to prac. úraz. Víte, co lidí si nechá zaškrtnout prac. úraz a úraz se v práci vůbec nestal?

• 11. 10. 2007 12:00

Kalousová (neregistrovaný) 194.228.235.---

Pokud jste utrpěl úraz v době řádné přestávky na místě určeném k odpočinku a jestli Vám nebylo přímo zakázano se koupat v této přestávce, tak se domnívám, že se jedná o úraz pracovní. Že jste se šel osprchovat před další jízdou by měl brát Váš zaměstnavatel jako kladný přístup k práci, protože vozíte spoustu lidí a když je řidič celý zpocený a neupravený tak nebudí důvěru pasažérů. To, že jste uklouzl ve sprše je běžná neopatrnost. To ovšem není důvod k tomu aby se organizace zprostila odpovědnosti, neboť to by mohla pouze v případě hrubého porušení bezupočnostních předpisů a to ještě jen kdyby toto porušení bylo jedinou příčinnou Vašeho úrazu. Mohli by se maximálně zprostit odpovědnosti zčásti, pokud by Vám prokázali, že jste porušil nějaký jejich předpis či nařízení. Organizace musí prokázat, že Vás řádně proškolila o BOZP nebo přímo zakázala sprchování během doby určené k odpočinku. Soňa

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).