Hlavní navigace

Prodloužení smlouvy na dobu určitou

• (neregistrovaný) 85.71.106.---

9. 10. 2007 11:21

Mám již třetí prodloužení pracovní smlouvy od nástupu. Chtěl bych vědět, kolikrát je vůbec možné ji takto prodloužit a co pro mě vyplívá z toho když mám takto uzavřenou smlouvu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2007 12:27

p. (neregistrovaný) 194.228.235.---

Re: Prodloužení smlouvy na dobu určitou
      Celková doba pracovního poměru na dobu určitou nesmí překročit 2 roky. A nevím, konkretně co by vám z toho mělo vyplývat, kromě toho, že vám ji zaměstnavatel po 2 letech nemusí více prodloužit.

• 9. 10. 2007 12:51

Andy (neregistrovaný) 62.168.8.---

Během druhé smlouvy jste měl zaměstnavateli písemně dát souhlas s vaším dalším zaměstnáváním a poměr by se stal poměrem na dobu neurčitou. Jakmile u něj totiž pracujete déle než 2 roky v součtu, stává se z toho automaticky neurčitá doba, pokud však dáte souhlas s dalším zaměstnáváním. Pokud to napíšete teď, tak by se to taky asi vyřešilo. Ale jestliže jste měl mezi jednotlivými smlouvami půl roku pauzu, tak se to dohromady nesčítá. Věc číslo 2 je, co na to zaměstnavatel.

• 9. 10. 2007 18:23

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Ale on tady přece nepíše, že je u něj déle než 2 roky. Třeba má dobu určitou jen na pár měsíců a teď mu byla prodloužena, ale pořád třeba nemá ještě 2 roky. Takže - prodloužena může být třeba 10x, ale v součtu ne déle, než na 2 roky. Poté buď pracovní poměr skončí nebo se obě strany dohodnou a bude z něho poměr na dobu neurčitou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).