Hlavní navigace

HPP - slovák?? prosím o radu..

• (neregistrovaný) 85.160.24.---

10. 10. 2007 15:58

Dobrý den,
    ve firmě by rádi zaměstnali slovenku, trvalý pobyt v čechách nemá, plynou z toho firmě nějaké povinnosti? Dříve snad muselo být povolení pro zaměstnání cizinců, ale jak je to teď??!! Ona tvrdí, že ji v minulé firmě zaměstnali bez problémů a až když měla smlouvu, šla se pojistit do zdravotní pojišťovny... Prosím, prosím, netuším, kde to své hledání začít... Díky moc! J.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2007 16:04

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: HPP - slovák?? prosím o radu..
      Podáte informaci o nástupu občana EU na přísl. ÚP, mají na to formulář( o povolení se již nežádá).Najdete na stránkách ÚP - zaměstnávání cizinců. Předpokládám, že výkon práce bude v ČR.
      Pak ji nahlásíte na zdr.poj. ( jestliže tu již pracovala a byla přihlášena, má zcela jistě přidělené číslo pojištěnce- liší se od r.č.),
      dále ji přihlásíte na Vaší přísl. OSSZ.

• 10. 10. 2007 16:08

Jana (neregistrovaný) 85.160.24.---

Moc děkuji za radu! Setkala jsem se s tím poprvé a mám jen MO, jsem spíš finanční účetní než mzdovka :-) Můžete mi prosím ještě poradit, jak to mají s daní z příjmu? Díky moc!

• 10. 10. 2007 16:12

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Může si podepsat prohlášení dan.poplatníka a mít slevu na dani na vl. osobu(600.-)za stejných posdmínek jako ostatní.
      Pro roční daně je pak její starost,jestli měla ještě nějaké příjmy a kolik,zda bude chtít ještě jiné úlevy, takže podle toho si bude podávat sama přiznání k dani nebo nebude.

• 10. 10. 2007 16:15

Jana (neregistrovaný) 85.160.24.---

Jiřko, jste zlatá, děkuji moc! Obdivuji každou mzdovou účetní, která u téhle práce vydrží.. Mám dohromady možná 50 zaměstnanců v různých firmách, většinou stálý měsíční plat a žádné "záludnosti" a i tak mě ty spousty papírů, potvrzení a kontrol pěkně ničí.. Musíte mít hlavu plnou znalostí :-))

• 10. 10. 2007 21:51

beta (neregistrovaný) 82.150.166.---

jj, to paní Jiřina má :) ! ještě k ročnímu zúčtování - pokud nebude uplatňovat jinou slevu než základní nebo může i na vlastní studium, pak nemusí podávat (pokud samozřejmě nemá souběžný příjem apod.) DPFO, ale může požádat posledního zaměstnavatele o roční zúčtování daně, doloží příjmy v ČR za rok 2007, pokud by v ČR pracovala např. jen od května 07, do dubna 07 v SK, zaměstnavatel přihlédne jen k příjmům v ČR a uplatníte jí celou roční slevu, tj. 7200,- Kč. Nechávám si od nich podepsat prohlášení, že od - výše uvedený příklad - 1.1.07 do 30.4.07 neměli v ČR žádné jiné další příjmy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).