Hlavní navigace

OSTATNÍ PŘÍJMY A SJM

• (neregistrovaný) 88.102.253.---

10. 10. 2007 18:16

Pokud jsou příjmy podle §10 zák. o daň. z příjmu. plynoucí manželům ze SJM, daní se u jednoho z nich. Pochopil jsem to tak, že pokud máme dvě chaty, které pronajímáme, je jedno, který z nás dvou uvede tento příjem, ale nejde to, abych příjem z nájmu jedné chaty dal já a příjem z druhé chaty manželka? Mám však ještě zisk z vypořádacího podílu společníka dle odstavce g) téhož paragrafu a nevím, zda tento příjem musí uvádět také ten, který uváděl příjem z pronájmu a nebo je to další skupina a může to uvést třeba ten druhý z manželů?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2007 13:16

Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

Re: OSTATNÍ PŘÍJMY A SJM
      Pokud máte příjmy z pronájmu nemovitosti, tak se nejedná o § 10, ale vždy o § 9. Tam je také uvedeno, že příjmy u bezpodílového manželství se zdaňují jen u jednoho z nich. Takže každý příjem zdaní jen jeden z vás a je jedno který.

Příjem z odstavce g) tj. vypořádací podíl daní ten, kterého se to týká, s manželkou ani s pronájmem to nemá nic společného.

• 11. 10. 2007 18:16

Ivo (neregistrovaný) 88.102.253.---

Děkuji.
      Chtěl jsem se ještě zeptat, pokud mají manželé mající SJM příjmy podle § 10 a) až j), a pokud manžel daní např.pronájem auta, musí danit příjem z prodeje cenných papírů také on nebo může manželka - posuzují se tyto ostatní příjmy samostatně nebo jako celek? Navazuji na odstavec 2 tohoto paragrafu, kde se píše, že příjmy daní pouze jeden pokud paří zdroj příjmů do SJM. Musí se na přiznání uvádět kod "S" nebo to je jedno?

• 13. 10. 2007 15:53

Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

Příjmy se posuzují samostatně, takže pokud manžel zdaní pronájem auta, manželka může zdanit cenné papíry. Tam právě není uvedeno, u koho se zdaňuje, jen, že se zdaní u jednoho z nich. Takže nemáte určeno, že ten, kdo zdaňuje pronájem, musí zdaňovat i ostatní, co spadá do SJM.

• 13. 10. 2007 19:56

Ivo (neregistrovaný) 88.102.253.---

děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).