Hlavní navigace

Jednatel-mandátní smlouva?

  • (neregistrovaný) 82.99.184.---

    10. 10. 2007 21:41

    Musí mít majitel s.r.o.,který je zároveň jednatelem tohoto s.r.o. ,
    ale ještě je zaměstnancem u jiné firmy,sepsanou mandátní nebo jinou smlouvu u s.r.o.?
    Pokud ne,může si zahrnovat do účetnictví nákladové položky za cesťáky atd.?
    Děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2007 8:22

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Jednatel-mandátní smlouva?
      S jednatelem lze uzavřít smlouvu na výkon funce jednatele dle §§66 Obch.Zák. Smlouva ale není podmínkou k výkonu funkce a není ani podmínkou v vyplácení odměny jednateli. O vyplácení odměny rozhoduje valná hromada společnosti ( nebo jediný společník). Pokud by chtěl uplatňovat cestovní výdaje, pak mu musíte nějakou odměnu vyplatit, aby byl zák.nárok.
      Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).