Hlavní navigace

Hypotéka na nemovitost k podnikání

  • (neregistrovaný) 88.102.6.---

    11. 10. 2007 10:11

    Dobrý den, ještě jeden dotaz - podnikatel si koupil na hypotéku nemovitost ve které podniká, hypotéka je ale na RČ, může si uplatnit splátky a úroky do nákladů?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2007 10:19

      právník (neregistrovaný) 62.40.76.---

      Re: Hypotéka na nemovitost k podnikání
      Je otázkou času, kdy mu na to berňák přijde (a bude muset vracet a platit pokutu).

    • 11. 10. 2007 10:39

      Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

      Re: Hypotéka na nemovitost k podnikání
      To mi tedy není jasné, co by na tom berňáku mělo vadit ? Pokud si podnikatel vezme hypoteční úvěr na pořízení nemovitosti do podnikání, normálně si úroky a poplatky z tohoto úvěru může daňově uplatnit. Nemůže si ale uplatnit úroky jako položky snižující základ daně FO podle § 15 odst. 3 zákona o DP, protože úvěr nebyl použit na financování bytových potřeb, resp. může si uplatnit úroky pouze v poměrné výši v případě, kdy nemovitost slouží jak pro bytové potřeby, tak částečně i k podnikání nebo pronájmu.

      Otázka spíš je, jak to spáchal v bance, protože si myslím, že hypotéky na bytovou potřebu a na podnikatelské účely mají asi jiné úročení a poplatky :-).

    • 11. 10. 2007 19:36

      dAVID (neregistrovaný) 193.85.176.---

      Re: Hypotéka na nemovitost k podnikání
      Úroky samozřejmě v pohodě do nákladů (pokud to má celé pro podnikání a v obch.majetku) a v bance to spáchal například následnou změnou účelu užití stavby :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).