Hlavní navigace

Zaměstnání cizince a daně

  • (neregistrovaný) 84.16.121.---

    11. 10. 2007 10:22

    Dobrý den,

    dne1.10.2007 jsme zaměstnali pracovníka bulharské národnosti. Můžete mi poradit, jak je to u něho s daněmi, zda mu dát podepsat prohlášení či ne. Nikdy před námi v ČR nepracoval.

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2007 10:52

      Karel (neregistrovaný) 195.122.213.---

      Re: Zaměstnání cizince a daně
      Je to stejne jako u cecha - je to taky EU.
      Jen ho musite nahlasit na UP.

    • 11. 10. 2007 11:06

      Lenča (neregistrovaný) 84.16.121.---

      Re: Zaměstnání cizince a daně
      Není tam podmínka uplatnění slevy na poplatníka, že u nás musí pracovat 60 dní?

    • 11. 10. 2007 11:42

      Mirka (neregistrovaný) 195.189.0.---

      Re: Zaměstnání cizince a daně
      Musí se hlásit na UP i v případě zaměstnání na DPP?
      Kde je psáno o povinnosti hlásti na UP?
      Děkuji za odpověď.

    • 11. 10. 2007 12:21

      Verča (neregistrovaný) 213.155.230.---

      Re: Zaměstnání cizince a daně
      >>>>Dobrý den,
      >>>>
      >>>>dne1.10.2007 jsme zaměstnali pracovníka bulharské
      >>>>národnosti. Můžete mi poradit, jak je to u něho s
      >>>>daněmi,
      >>>>zda mu dát podepsat prohlášení či ne. Nikdy před námi
      >>>>v ČR nepracoval.
      >>>>
      >>>>Děkuji
      >>>
      >>>Je to stejne jako u cecha - je to taky EU.
      >>>Jen ho musite nahlasit na UP.
      >>
      >>Není tam podmínka uplatnění slevy na poplatníka, že u
      >>nás musí pracovat 60 dní?
      >
      >Musí se hlásit na UP i v případě zaměstnání na DPP?
      >Kde je psáno o povinnosti hlásti na UP?
      >Děkuji za odpověď.
      >Zákon č.435/2004 Sb. §87

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).