Hlavní navigace

Změna pracovní doby

  • (neregistrovaný) 89.176.190.---

    11. 10. 2007 10:53

    Pracovní doba se upravuje vnitřní směrnicí firmy (pracovní řádem). V případě, že zaměstnavatel chce nařídit změnu rozvržení pracovní doby, musí toto upravit i v pracovním řádu? Pracovní řád podepisuje i zaměstnanec?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2007 11:37

      pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

      Re: Změna pracovní doby
      Změnu musí zapracovat do novely Pr.řádu, pokud je odbor.org., musí mít souhlas, zaměstnanec musí být prokazatelně s touto změnou Pr.řádu seznámen(hromadné školení nebo ind., seznam, podpisy účastníků).

    • 11. 10. 2007 12:01

      martulin (neregistrovaný) 89.176.190.---

      Re: Změna pracovní doby
      Takže jestli tomu dobře rozumím, tak vysloveně nemusí mít zaměstnavatel souhlas zaměstnance. Odbory nemáme.

    • 11. 10. 2007 12:09

      pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

      Re: Změna pracovní doby
      § 81 ZP odst.1 ... Pracovní dobu rozvrhuje zaměstnavatel a určí začátek a konec směn.
      Žádný souhlas zaměstnance nepotřebuje, ale jsou tam ještě povinnosti při nerovnoměrném rozvržení pr.doby viz § 84 ZP a konta PD.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).