Hlavní navigace

Dovolená po služební cestě

  • (neregistrovaný) 212.24.152.---

    12. 10. 2007 10:48

    Mám příklad a nevím jak vyúčtovat služební cestu.
    Zaměstnanec odjíždí služebním vozem na služební cestu (4 dny v Paříži) a chce zůstat ještě další 3 dny ve Francii na dovolené a pak teprve se vrátit. Běžně to bylo tak, že 1 den cesta tam a 1 zpět a 2 dny jednání. Tedy měl by nárok na 4 dny diet a ubytování a proplacení PHM a na cestu tam a zpět s tím, že PHM ve Francii a ubytování během dovolené platí ze svého. Nebude daňový problém s tím, že se hned po jednání nevrací do Prahy?
    Děkuji předem za radu.
    Náš hl. účetní toto odmítá, trvá na návratu po ukončení jednání.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2007 11:31

      Barbara (neregistrovaný) 85.135.64.---

      Re: Dovolená po služební cestě
      ----
      Pokud po 4 dnech služební cesty bude mít dovolenou, dle mého názoru se musí vrátit zpět na vlastní náklady. Berte to tak, že když se bude vracet, bude už na svoji dovolené, ne na služební cestě.
      Takhle se aspoň uvažuje u nás. :-)

    • 13. 10. 2007 14:52

      Laďa (neregistrovaný) 80.78.146.---

      Re: Dovolená po služební cestě
      V ZP §§ 160, 162 odst.2 a 163 odst.5 je řešeno tzv. předem dohodnuté přerušení pracovní cesty. V případě tohoto přerušení náleží náhrady ve výši, jako by k přerušení nedošlo vč. zpáteční jízdy, tak jak je uvedeno v dotaze. Je třeba si ale pohlídat, aby to využití služebního vozidla pro soukromé jízdy během dovolené bylo správně posouzeno daňově a vypořádáno se zaměstnancem.

    • 15. 10. 2007 20:09

      Barbara (neregistrovaný) 85.135.64.---

      Re: Dovolená po služební cestě
      ----
      Děkuji Láďovi za poučení. :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).