Hlavní navigace

DPH-vrácení daně zpětně

  • (neregistrovaný) 77.78.112.---

    12. 10. 2007 11:21

    V 02/07 fakturace zahraničnímu subjektu v EU (nemá DIČ) za zboží vč. DPH - celá částka uhrazena. V 08/07 tato mezinárodní organizace zaslala potvrzení+veškeré doklady na tuto dodávku (dle 6.směrnice-77/388/EHS-čl.15,odst.6), že se jedná o osvobozené plnění (organizace spadá do §68,odst. 8 ZDPH). Na základě těchto dokladů nás žádají o zaslání uhrazeného DPH zpět. Jaký je postup???
    Moc prosím a děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2007 12:03

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: DPH-vrácení daně zpětně
      Opravit původní fakturu, vrátit jim peníze a sestavit dod.DP k DPH za 2/07, kde Vám vznikne přeplatek.
      Zuzik

    • 12. 10. 2007 12:11

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Znovu a po pravdě
      To jsem asi zblbla, to je opačně: Dle § 49 si asi nebudete uplatnit přeplatek na DPH, když jdete s daň povinností dolů a základ daně se nemění.
      Omlouvám se. Zuzik

    • 12. 10. 2007 12:15

      LeaX (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: DPH-vrácení daně zpětně
      Tyto specifické případy aktivně nedělám, ale několik poznámek:
      § 49/2 znemožňuje provedení opravy.
      Osvobození je v režimu § 68/7 ZDPH, v době vystavení faktury jste asi neměli k dispozici důkazní prostředky (ty sice nemusíte mít při vystavení faktury, ale na "čestné slovo" bych nikomu nevystavila bez daně).
      Vrácení daně by mohlo probíhat dle § 80 ZDPH - vratka přes správce daně dle § 80/10 ZDPH. Na Vás by padl jen § 80/6 ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).