Hlavní navigace

DUZP

  • (neregistrovaný) 81.30.227.---

    12. 10. 2007 11:40

    klientovi poskytujeme službu od 1 do 31 v kalendářním měsíci, fakturu musím vystavit 10 v měsíci, jaké budu DUZP?......děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2007 15:47

      Milan (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: DUZP
      U služeb obecně s tím nemáte problém, protože dle §21/6 se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné dnem vystavení dokladu nebo dnem poskytnutí služby.
      Poskytujete-li klientovi službu celý měsíc a potřebujete-li ji vyfakturovat v tomto měsíci, můžete fakturu vystavit kterýkoli den v měsíci, můžete ji dokonce vystavit ještě před tímto měsícem, ale nejpozději do 15. dne měsíce následujícího...

    • 12. 10. 2007 18:55

      Mates (neregistrovaný) 81.30.235.---

      Re: DUZP
      >fa jsem vystavila 10 v měsíci a DUZP dala 31 v měsíci, což je asi špatně, je to velká chyba že? DPH odvádíme čtvrtletně? čtvrtletní fa jsem vystavila 10 a DUZP dala dnem poskytnutí služby, tj. 1 v měsíci........děkuji moc moc za odpověď

      >klientovi poskytujeme službu od 1 do 31 v kalendářním
      >>měsíci, fakturu musím vystavit 10 v měsíci, jaké budu
      >>DUZP?......děkuji moc
      >
      >U služeb obecně s tím nemáte problém, protože dle
      >§21/6 se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné dnem
      >vystavení dokladu nebo dnem poskytnutí služby.
      >Poskytujete-li klientovi službu celý měsíc a
      >potřebujete-li ji vyfakturovat v tomto měsíci, můžete fakturu
      >vystavit kterýkoli den v měsíci, můžete ji dokonce
      >vystavit ještě před tímto měsícem, ale nejpozději do 15.
      >dne měsíce následujícího...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).