Hlavní navigace

Kooperativa - zákonné pojištění

  • (neregistrovaný) 212.11.123.---

    12. 10. 2007 13:27

    Dobrý den, první zaměstnance máme od 1.8.2007 - kdy mám zaplatit za 3.Q? teď do 31.10? Nebo to je platba teprve za 2.Q? Moc děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2007 14:27

      Renata (neregistrovaný) 160.218.143.---

      Re: Kooperativa - zákonné pojištění
      Dobrý den,

      Cituji z: Vyhláška, kterou se stanoví podmínky a sazby odpovědnosti zaměstnavatele

      § 12, odst. 3.
      Pojistné za I. čtvrtletí každého kalendářního roku je splatné do 31. ledna, za II. čtvrtletí do 30. dubna, za III. čtvrtletí do 31. července a za IV. čtvrtletí do 31. října...

      § 12 odst. 4
      Vznikne-li zaměstnavateli, který v předcházejícím čtvrtletí nezaměstnával žádného zaměstnance povinnost platit pojistné na toto pojištění, zaplatí zaměstnavatel první pojistné vypočítané za základu dle odstavce 2 stanovéného pro dané čtvrtletí, a to zpětně, nejpozději do konce prvního měsíce následujícího čtvrtletí.

      TUDÍŽ: Pojistné uhradíte ZPĚTNĚ za III. čtvtletí a zároveň uhradíte i pojistné za IV. čtvrtletí ke stejnému datu a to k 31.10.2007 .
      Vyměřovacím základem pro oboje pojistné budou měsíce srpen a září.
      Jelikož jsem tento problém právě řešila, opisuji jen radu od zaměstnance kooperativy...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).