Hlavní navigace

DPH u cestovního příkazu

  • (neregistrovaný) 212.80.64.---

    14. 10. 2007 12:20

    Jak zaúčtovat cestovní příkaz do přiznání DPH? Pracovní cesty absolvuji vlakem nebo autobusem, jízdenky jsou s 5% DPH. Lze uplatnit, když jízdenka je součástí cestovního příkazu, který si vystavuji včetně stravného-dle délky cesty daná sazba bez DPH. Názory u mých známých se různí.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2007 22:00

      Lenka (neregistrovaný) 81.91.217.---

      Re: DPH u cestovního příkazu
      Ano DPH lze uplatnit, vše co je v cesťáku zaúčtujete na 512 ale vypíchnete z toho to DPH.

    • 15. 10. 2007 8:48

      Božena (neregistrovaný) 212.80.64.---

      Re: DPH u cestovního příkazu
      >>Jak zaúčtovat cestovní příkaz do přiznání DPH?
      >>Pracovní cesty absolvuji vlakem nebo autobusem,
      >>jízdenky jsou
      >>s 5% DPH. Lze uplatnit, když jízdenka je součástí
      >>cestovního příkazu, který si vystavuji včetně
      >>stravného-dle délky cesty daná sazba bez DPH. Názory u
      >>mých
      >>známých se různí.
      >
      >Ano DPH lze uplatnit, vše co je v cesťáku zaúčtujete
      >na 512 ale vypíchnete z toho to DPH

    • 15. 10. 2007 8:52

      Božena (neregistrovaný) 212.80.64.---

      Re: DPH u cestovního příkazu
      Lenko, děkuji za odpověď, jsem stejného názoru. S účtem 512 asi hovoříš o podvojném úč. Já účtuji v jednoduchém (DE), ale co se týká DPH by to mělo být stejné. U stravného nelze účtovat DPH, že ano, jen u jízdenek, které mají u ČD i autobus. vyčíselené DPH 5%. Jen u ČD není na jízdence DIČ, co s tím?

    • 15. 10. 2007 10:43

      Hana (neregistrovaný) 82.100.0.---

      Re: DPH u cestovního příkazu
      DIČ být nemusí, viz §28 odst.6 zákona o DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).