Hlavní navigace

Uplatnění vyšší sazby DPH?

  • (neregistrovaný) 85.160.2.---

    15. 10. 2007 14:06

    Dobrý den,
    prosím vás, poraďte mi. Když firma uplatní při prodeji přístrojů vyšší sazbu DPH (jedná se o optické přístroje, nejsem si jista zatříděním), může ji FÚ zpochybnit u nového majitele, který si uplatní odpočet? Já doufám, že ne, 1.firma ji odvede, 2.si ji odečte, ale pro jistotu... Díky moc za názor..

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2007 15:35

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: uplatnění vyšší sazby DPH?
      Uplatněním základní sazby nic nezkazíte. Vy odvedete, druhá strana si odečte za základě řádného DD (nemusejí zkoumat správnost, za tu odpovídáte Vy, neboť jste vystavili DD).
      Ale nebude možná dodatečná oprava sazby daně - viz § 49 ZDPH - pokud zjistíte, že přístroje mohly být ve snížené sazbě. Prozkoumala jste Harmonizovaný systém popisu zboží?

    • 15. 10. 2007 15:57

      Jana (neregistrovaný) 85.160.2.---

      Re: uplatnění vyšší sazby DPH?
      ??!! Co to je?? To slyším poprvé :-)) Právě, že jsem nezkoumala, jim je to jedno, co zaplatí, dostanou od FÚ...

    • 15. 10. 2007 16:05

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: uplatnění vyšší sazby DPH?
      ??!! Co to je?? To slyším poprvé :-)) Právě, že jsem
      >nezkoumala, jim je to jedno, co zaplatí, dostanou od
      >FÚ...

      :-)) to je takový podrobnější seznámek, na který se odvolává příloha č. 1 k ZDPH. Můžete vněm vyhledávat podle názvu zboží, aby to bylo rychlejší. Ale pokud je odběratel plátcem a bude mít nárok na odpočet, tak je to jedno.
      Zkusím vložit odkaz na harm. systém, ale nevím, jestli se to podaří.
      http://dw.czso.cz/pls/metis/TUCC_zk.DETAILCIS?kodc=c5574&prz=1&obdobi=28.07.2006&vol_jazyk=CS&hled_kodz=&hled_naz=&obr=1024768

    • 15. 10. 2007 17:01

      Jana (neregistrovaný) 85.160.2.---

      Re: uplatnění vyšší sazby DPH?
      Díky moc! To se hodí!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).