Hlavní navigace

Nezabavitelná částka

  • (neregistrovaný) 88.100.114.---

    15. 10. 2007 17:23

    Dobrý den,
    mám exekuci na plat, zablokovaný účet, zaměstnavatel mi srazil z čisté mzdy exekuci ve výši 1651,- Kč (správně vypočtené - ČM 10.740,- Kč, odpočet na mě,manžela a 1 dítě - nezabavitelná částka 9.089,- Kč), žádala jsem o vyplacení mzdy v hotovosti na pokladnu - z důvodu zablokovaného účtu. Zaměstnavatel mi řekl, že porušuji zákon a uvedenou nezabavitelnou částku poslal na můj účet s dopisem exekutorovi, že porušiji zákon a chci svou mzdu vyplácet v hotovosti. Porušila jsem zákon já, když jsem žádala vyplatit nezabavitelnou částku nebo zaměstnavatel, když mě vlastně nechal bez prostředků na obživu?

    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2007 18:30

      anina (neregistrovaný) 82.100.11.---

      Re: nezabavitelná částka
      Já si naopak myslím, že porušuje zákon zaměstnavatel.
      ZP § 142 odst. 3. přednost má výplata v hotovosti a to vždy, pouze na žádost písemnou má zaměstnavatel zaslat mzdu-plat na jeho účet.Pokud tedy písemně požádáte o výplacení mzdy v hotovosti zaměstnavatel je povinen Vám vyhovět.Nic tím neporušujete.Proto se tomu říká nezabavitelná částka Kč.Výpočet je správný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).