Hlavní navigace

Podnikání při manželově živnosti

• (neregistrovaný) 88.100.200.---

15. 10. 2007 18:51

Manžel /FO/ podniká víc jak10 let v oboru Truhlářství. Já jsem vyučená písmomalířka. Jsem v zaměstnaneckém prac.poměru s celkem 30-ti letou praxí v reklamní činnosti. Pracovala jsem v propagaci velkého závodu a nyní / 13 let /v reklamní agentuře. Majitel firmy mé místo k 31.12.2007 ruší a já sice předběžně, ale marně hledám vhodné zaměstnání. Proto uvažuji od 1.1 2008 pokračovat při manželově firmě v oboru "Grafické a kresličské práce". Co všechno pro to musím udělat?
    Prosím o odpověď ve srozumitelné formě, když tady pročítám diskuzi, moc souvislostem, ale ani některým zkratkám nerozumím.
    Moc děkuji za pomoc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2007 11:45

pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

Re: Podnikání při manželově živnosti
      Zkusím Vám něco napsat, protože jak vidím, nikdo nereagoval.
      Jestliže chcete uvedenou provozovat živnost, jedná se o volnou živnost č.24. "Grafické práce a kresličské práce" podle NV č140/2000Sb., kde Vám stačí splnit jen všeobecné podmínky podnikání-živnost se ohlašuje na Živ.úřadě na předepsaném tiskopise, úřad si už dnes vyžaduje sám výpis z rejstříku trestů i další potvrzení o bezdlužnosti.
      Nevím, jako máte představu.."při manželově firmě", když manžel provozuje jako fyz.osoba v truhlářství, ale manžel Vás nemůže zaměstnat, Vy můžete být jako spolupracující osoba nebo jako samostatná podnikatelka-živnostník, dodávat vlastní práci nebo výrobjky zájemcům, vést své účetnictví a vše, co s tím souvisí.
      Když tak se ještě ozvěte,nebo dejte svůj e-mail.

• 17. 10. 2007 12:06

Mááárč (neregistrovaný) 88.101.131.---

Re: Podnikání při manželově živnosti
      Právě že tomu vůbec nerozumím, manželova účetní mi doporučila být jako osoba spolupracující. Já si to představuji, že bych pracovala ve svém oboru, že mne manžel nemůže zaměstnat vím. A manželova účetní by mne účtovala a to už zas nevím jak. Snad mi vše vysvětlí na Živnostenském úřadě, ale mám obavy, že to nejsem schopna včas vstřebat. Jako samostatná podnikatelka-živnostník se pro velkou konkurenci v oboru v našem městě neuživím, a manželovi bych mohla takto/ kdybych neměla vlastní zakázky / i něčím vypomáhat v jeho oboru./ nákupčí, manažer, apod./
      Je to na mne moc složité, prosím poraďte, jestli by to bylo možné takhle.
      marc.pajurkova@seznam.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).