Hlavní navigace

Odměna za praktické vyučování učňů

  • (neregistrovaný) 217.194.34.---

    16. 10. 2007 7:55

    Dobrý den, mohli byste mi poradit co se bude odvádět (daň, ZP,SP) z odměny učňům, když je uzavřena Smlouva o praktickém vyučování mezi firmou a školou ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2007 8:46

      Lenka (neregistrovaný) 90.176.134.---

      Re: Odměna za praktické vyučování učňů
      Hezký den, učně na praxi také máme (závodní jídelna velkého podniku, učni kuchař-číšník). Za učně se ZP ani SP neodvádí, dá se jim pouze podepsat růžové "Prohlášení". Prac.dobu mají: 2.ročník 4 h/denně vždy každý druhý týden a 3.ročník: 6 h/denně také každý druhý týden. Letos máme jen 3.ročník, u 2.ročníku mzda za měsíc září nemusí být vůbec. Při mzdě vycházíme z minimální mzdy
      Kč 48,10 - pro mladistvé 80%, tzn. 38,50/h.
      A dle pokynů ředitele školy žáci dostávají 30% z této částky k výplatě:

      Příklad: 54 h x 38,50/h x 30% = Kč 624,- žák k výplatě.

      Žáci dostávají výplatu v pravidelném výplatním termínu firmy v hotovosti, včetně výplatní pásky. Obědy mají zdarma.


      >Dobrý den, mohli byste mi poradit co se bude odvádět
      >(daň, ZP,SP) z odměny učňům, když je uzavřena Smlouva
      >o praktickém vyučování mezi firmou a školou ?

    • 16. 10. 2007 9:00

      Lenka (neregistrovaný) 90.176.134.---

      Re: Odměna za praktické vyučování učňů
      Jenom ještě doplním že pokud by neměli podepsané prohlášení je nutné strhnout srážkovou daň. Při podepsaném prohlášení jim zálohová daň vyjde vždy 0.

      >Dobrý den, mohli byste mi poradit co se bude odvádět
      >(daň, ZP,SP) z odměny učňům, když je uzavřena Smlouva
      >o praktickém vyučování mezi firmou a školou ?

    • 16. 10. 2007 9:22

      Jana (neregistrovaný) 194.145.181.---

      Re: Odměna za praktické vyučování učňů
      dle školského zákona §122 se vyplácí za produkt.činnost 30% min.mzdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).