Hlavní navigace

Povinné ručení s DPH ???

  • (neregistrovaný)

    16. 10. 2007 9:17

    Dobrý den,
    včera mi přinesl klient splátkový kalendář na bagr. Zarazila mě tam jedna věc, účtují si k povinnému ručení 19% DPH.
    Vypadá to přesně takto :
    spl. na bagr = 45.612,-
    poj. risk = 2.688, povinné ručení = 1588, Celkem základ 49.888,-
    + 19% DPH 9478 = 59.366,72 měsíční splátka.
    Ve splátce jsou tedy 2 různé pojistky. Jak je možné, že si dodavatel účtuje DPH k pojištění ?

    Nebudu ani mluvit o tom, že klient si chtěl uzavřít pojistky sám, někde jinde, protože by ho pojištění vyšlo mnohem levněji! Dodavatel si ale důrazně prosadil svou "přátelskou" pojišťovnu.
    Když se klient ptal, proč mu k pojištění ještě připočítávají DPH. že tím má ještě větší splátku, zástupce dodavatele mu odpověděl, že to nemusí řešit, neb si to přece odepíše z daní. :-(

    Máte prosím někdo zkušennost s DPH k pojistnému? (silně o tom pochybuji :-)) )
    Díky za reakce

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2007 9:22

      Láďa (neregistrovaný)

      Re: povinné ručení s DPH ???
      Nemůže to být nějaký operativní leasing, kdy po uplynutí leasingu nepřechází ten bagr do vlastnictví nájemce?

    • 16. 10. 2007 10:15

      marci (neregistrovaný)

      Re: povinné ručení s DPH ???
      Kdepak, je to leasing na 36 měsíců. A teď jsem se radši ještě jednou podívala, na spl.kalendáři je přímo napsáno finannčí leasing.
      Oni mi nejdřív dali tento spl.kalendář a později zaslali nový. Sice stejná měsíční splátka, ale už tam nebyly rozepsány ty jednotlivé položky. Zkrátka splátka bez daně 49.888 + DPH= 59.366,72
      Prostě to pojistné schovali :-(
      Fakt to nechápu a to je dost velká firma.

    • 16. 10. 2007 18:54

      LeaX (neregistrovaný)

      Re: povinné ručení s DPH ???
      Pokud si něco "přirazí", tak účtují s DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).