Hlavní navigace

Placené svatky

• (neregistrovaný) 89.176.37.---

17. 10. 2007 8:36

Dobrý den,děkuji za odpověď. A ještě jeden dotaz je zaěstnavatel povinen platit státní svátky. A pokud nastupuji do nového zaměstnání a je mi tedy řečeno,že ano a po uzavření prac.smlouvy se dozvím něco jiného? Je možné tedy při nástupu zažádat ať je to černé na bílé a jestli je povinen mi to zaměstnavatel vystavit na požádání?

Děkuji moc je nejhorší jak dokáží zaměstnavatelé zametat se zaměstnanci!!!
    Až je mi z toho špatně

Pěkný den
    Děkuji Jedličková

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2007 8:43

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Placené svatky
      protože se zákony mění jak na běžícím pásu, tak těžko můžete požadovat na zaměstnavateli, aby se zavázal k něčemu, co může být třeba za pár dnů změněno zákonem
      placení svátků - dle ZP - pokud jste placena hodinovou mzdu, náleží náhrada mzdy za svátek, pokud máte měsíční mzdu, je možné platit svátek v měsíční mzdě nebo jako náhrada mzdy za svátek

• 18. 10. 2007 7:05

o. (neregistrovaný) 194.228.235.---

Mně zas je občas špatně když skoro každý začíná .. mám nárok ... na povinnosti se neptá.

• 18. 10. 2007 9:31

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Nebo je také možná ještě jiná varianta - že máte nerovnoměrně rozvrženou prac. dobu a na den svátku Vám nepřipadla směna. V takovém případě se tento svátek neplatí, protože Vám kvůli němu neušla mzda. Záleží tedy na konkrétním případu a podle toho je teprve možné zjistit, že zaměstnavatel postupuje podle zákona či ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).