Hlavní navigace

Ověřená kopie znaleckého posudku pro daň

  • (neregistrovaný) 85.160.67.---

    17. 10. 2007 9:36

    Mám otázku - když podávám přiznání k dani z převodu nemovitostí a přikládám ověřenou kopii kupní smlouvy a je třeba přidat ještě znalecký posudek - musí být tento posudek taky ověřený? Zákon o dani z převodu nemovitostí v § 21 odst. 3 praví, že "součástí daňového přiznání je ověřený opis nebo ověřená kopie smlouvy nebo jiné listiny, kterou se potvrzují vlastnické vztahy k nemovitosti, a znalecký posudek o ceně zjištěné..." Tam už se neříká že to musí být ověřené - může to tedy být ve formě prosté kopie? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2007 10:32

      Dana K. (neregistrovaný) 213.168.185.---

      Re: Ověřená kopie znaleckého posudku pro
      Dobrý den, řešila jsem nedávno 2 převody a jednou po mě chtěli originál posudku (případně ověřenou kopii) a jednou jim stačila kopie (bez ověření) s tím, že si prohlédli originál a zkontrolovali, že souhlasí s kopií. Navrhuji zastavit se na FÚ, kam patříte a prokonzltovat s pracovnicí (ne všechny mají stejné požadavky) třeba Vám vezme i kopii bez ověření. Nechávat ověřovat 10 a více stránkový posudek není zvorna levná záležitost, tak myslím, že za pokus to stojí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).