Hlavní navigace

Limity pro závodní preventivní péči.

  • (neregistrovaný) 77.104.253.---

    17. 10. 2007 10:35

    Dobrý den. Koukám tady na email od Verlagu k otázce závodní preventivní péče a je tu uvedeno, že je daňově uznaná u zaměstnavatele a od daně osvobozená u zaměstnance ZZP, což je jasné, je tu ovšem odkaz na "plnění do limitu, např. §18a + 35a zák. č. 20/1966 Sb."
    Ať hledám jak hledám, nemohu v tom zákoně takové paragrafy najít. Mám si z toho odvodit, že je úhrada za ZZP nějak limitována ? Když si tedy klient nechal udělat kompletní prohlídku v soukromé klinice za cca 12.000 Kč, že by to mohlo být "nad limit" ?

    Díky za názory. Jaromír

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2007 10:41

      Karel (neregistrovaný) 195.122.213.---

      Re: Limity pro závodní preventivní péči.
      Ty zakony tam jsou, ale o zadnem limitu nepisou :-(
      Mozna verlag udelal preklep :-)

    • 17. 10. 2007 11:24

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: Limity pro závodní preventivní péči.
      Závodní preventivní péče je uznaný náklad jen v případě, že ji provádí smluvní lékař. Ve smlouvě musí být ujednání o úhradě. Pokud je pak prohlídka nad limit(uvedený ve smlouvě) je nedaňová. Vámi uvedená kompletní prohlídka na soukromé klinice by asi neprošla (pokud s ní nemáte uzavřenou smouvu na zajištění závodní preventivní péči a ve smouvě uvedenou cenu).
      Pokud máte, pak je vše OK.

    • 17. 10. 2007 12:23

      Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

      Re: Limity pro závodní preventivní péči.
      Tak na faktuře z té kliniky je jasně uvedeno, že se jednalo o závodní zdravotní péči. Tudíž z toho lze odvodit jak to, že tato péče byla smluvně dohodnuta, tak i že cena za tuto péči byla dohodnuta. Co jsem tak koukal jinde, ten § 35a vymezuje jen rozsah té péče, tedy jaké úkony do ní patří a je tam mimo jiné i preventivní prohlídky. Takže usuzuji, že to bude daňový náklad bez problémů, ovšem i tak jsem poněkud zviklán v tomto mém názoru :-).

    • 17. 10. 2007 13:04

      VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

      Re: Limity pro závodní preventivní péči.
      >>Závodní preventivní péče je uznaný náklad jen v
      >>případě, že ji provádí smluvní lékař. Ve smlouvě musí
      >>být
      >>ujednání o úhradě. Pokud je pak prohlídka nad
      >>limit(uvedený ve smlouvě) je nedaňová. Vámi uvedená
      >>kompletní
      >>prohlídka na soukromé klinice by asi neprošla (pokud
      >>s
      >>ní nemáte uzavřenou smouvu na zajištění závodní
      >>preventivní péči a ve smouvě uvedenou cenu).
      >>Pokud máte, pak je vše OK.
      >
      >Tak na faktuře z té kliniky je jasně uvedeno, že se
      >jednalo o závodní zdravotní péči. Tudíž z toho lze
      >odvodit jak to, že tato péče byla smluvně dohodnuta, tak i
      >že cena za tuto péči byla dohodnuta. Co jsem tak
      >koukal jinde, ten § 35a vymezuje jen rozsah té péče, tedy
      >jaké úkony do ní patří a je tam mimo jiné i preventivní
      >prohlídky. Takže usuzuji, že to bude daňový náklad bez
      >problémů, ovšem i tak jsem poněkud zviklán v tomto mém
      >názoru :-).
      Na faktuře může být uvedeno cokoliv, ale podstatné je zda máte s klinikou uzavřenu řádnou smlouvu na poskytování závodní preventivní péče.
      >

    • 17. 10. 2007 13:12

      Jaromír (neregistrovaný) 77.104.253.---

      Re: Limity pro závodní preventivní péči.
      Takže jak jsem tomu porozuměl, limity ve smyslu ceny za preventivní péči pravděpodobně nejsou, to ostatní už si umíme ošetřit. Díky za názory :-).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).