Hlavní navigace

Krácení nároku dovolené

  • (neregistrovaný) 194.228.214.---

    17. 10. 2007 15:51

    Dobrý den,
    potřebuji se poradit ohledně krácení dovolené u jedné naší zaměstnankyně, která je od 30.4.07 v pracovní neschopnosti a nemoc stále pokračuje.
    Mám ji krátit nárok dovolené za rok 2007?!?

    Dále pak tato zaměstnankyně má zůstatkovou dovolenou ve výši 3 dnů z roku 2006. Jak tomu je, slyšela jsem, že dovolené z předchozího roku se mají vyčerpat nejpozději do 31.10. následujícího roku. Pokud bude stále marod, co mám s její dovolenou za rok 2006 udělat? Proplatit, nebo pozbyde jejího nároku?

    Děkuji moc za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2007 16:08

      xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: Krácení nároku dovolené
      pokud má odpracováno 60 PD, potom budete nárok krátit za 100 PD a každých dalších 21 PD nemoci vždy o 1/12 nároku
      §214, 223odst. 1,§218 odst. 4 ZP

    • 17. 10. 2007 16:15

      Sylva (neregistrovaný) 62.225.42.---

      Re: Krácení nároku dovolené
      K dovolené z roku 2006-záleží, zda máte 4 nebo 5 týdnů.Pokud máte jen zákonné 4 týdny a ona ji nevybere do 31.12.,pak jí propadne,pokud má´te 5 týdnů, lze 3 dny s jejím souhlasem převést, popřípadě lze v lednu proplatit.

    • 18. 10. 2007 6:49

      o. (neregistrovaný) 194.228.235.---

      Re: Krácení nároku dovolené
      >>Dobrý den,
      >>potřebuji se poradit ohledně krácení dovolené u jedné
      >>naší zaměstnankyně, která je od 30.4.07 v pracovní
      >>neschopnosti a nemoc stále pokračuje.
      >>Mám ji krátit nárok dovolené za rok 2007?!?
      >>
      >>Dále pak tato zaměstnankyně má zůstatkovou dovolenou
      >>ve výši 3 dnů z roku 2006. Jak tomu je, slyšela jsem,
      >>že dovolené z předchozího roku se mají vyčerpat
      >>nejpozději do 31.10. následujícího roku. Pokud bude
      >>stále
      >>marod, co mám s její dovolenou za rok 2006 udělat?
      >>Proplatit, nebo pozbyde jejího nároku?
      >>
      >>Děkuji moc za odpověď.
      >
      >pokud má odpracováno 60 PD, potom budete nárok krátit
      >za 100 PD a každých dalších 21 PD nemoci vždy o 1/12
      >nároku
      >§214, 223odst. 1,§218 odst. 4 ZP

      Taky bych doporučovala - pokud v tomto oboru děláte - prostudovat uvedné paragrafy zákoníku práce. To jsou docela základní věci.
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).