Hlavní navigace

Omylem zaúčtovaný doklad...

• (neregistrovaný) 84.244.115.---

18. 10. 2007 8:03

Dobrý den,
    zjistila jsem,že jsem v loňském roce zaúčtovala doklad,který není...... - mám ho evidovaný na účtě 538 částka 800,- Kč. Zkoušela jsem něco najít, čím bych to doložila, ale v té výši nic nemám.... Našla jsem pouze bloček za naftu 1000 Kč (840.34 bez DPH). Myslíte, že by mi to prošlo přes FÚ? Jako, že jsem se spletla a omylem zaúčtovala pouze částku bez DPH, i když je tam rozdíl 40 Kč.... Prosím, poraďte. Děkuji moc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2007 14:57

Alia (neregistrovaný) 213.195.234.---

Re: Omylem zaúčtovaný doklad...
      No byl by to pěknej úlet .... ale doklad by byl.

• 19. 10. 2007 7:44

kojot (neregistrovaný) 62.77.71.---

No já bych je hned na začátku ožral a pak bych jim vysvětlil, že nafta za Kč 200,-- byla pro soukromou spotřebu a proto jsem účtoval jen Kč 800,--. Kromě toho jsem si neuplatnil DPH, protože doklad se mi z pohledu náležitostí pro DPH moc nelíbil - uplatnění DPH Vám žádný zákon nepřikazuje. Zde je důležité, že doklad je na víc korun než jste vydala a tímto je použitelný. Pro každého rozumného pracovníka FÚ je podstatné to, že v nákladech máte méně než na dokladu bez ohledu na DPH. Výše uvedené si samozřejmě pojistěte i v knize jízd vozidla uvedením tohoto dokladu do spotřeby PHM v příslušné výši. Předpokládám, že tím bločkem myslíme oba dva účtenku (paragon) za hotové.

• 19. 10. 2007 11:11

ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

Podle účtu a částky to odhaduji na dálniční známku. Kdyby se dalo nějakým zápisem obhájit, že opravdu byla, že musela být (fotku předního skla s nalepenou známkou už asi neuděláte) a doklad o nákupu (stvzenka z pošty, nebo i paragon od pumpy) se ztratil.. Berte to jen jako nápad, možná blbý:-)

• 19. 10. 2007 11:17

kojot (neregistrovaný) 62.77.71.---

Po přečtení předcházejícího mi ještě napadlo, že pokud použijete variantu PHM, tak budete muset přiznat, že jste omylem účtovala na 538 namísto na 501. Ale to z pohledu daně z příjmu nemá na nic vliv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).