Hlavní navigace

Žádost o rodičovský příspěvek

• (neregistrovaný) 89.203.151.---

18. 10. 2007 8:09

Dobrý den,
    v listopadu mi končí mateřská dovolená a chci se zeptat, co potřebuji k žádosti o rod. příspěvek a zda mi ho bude vyplácet OSSZ nebo zaměstnavatel (velká organizace) jako PPM. A mám o něj žádat ihned po ukončení mateřské (v návaznosti na MD budu žádat o vybrání řádné dovolené) nebo až po vybrání ŘD.
    Děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2007 8:37

M.H. (neregistrovaný) 83.208.69.---

Re: žádost o rodičovský příspěvek
      Potřebujete formulář pro rodičovský příspěvek + Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku, ke stažení tady:

https://forms.mpsv.cz/sspforms/OutlineForm.jsp?Type=List

To zanesete vyplněné na vaše kontaktní místo státní sociální podory, adresy tady:

http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/local

Ten vám taky bude dávku vyplácet (tedy ani ne zaměstnavatel, ani ne OSSZ).

Ve formuláři by mělo být vypsáno, co dalšího potřebujete - určitě váš občanský průkaz, rodný list dítěte... Žádat můžete hned po skončení pobírání PPM, souběžně s čerpáním doovlené.

• 18. 10. 2007 8:43

iii (neregistrovaný) 89.203.151.---

A od zaměstnavatele budu něco potřebovat?

• 18. 10. 2007 9:03

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

U formulářů žádosti o rod. příspěvek bývá formulář, na kterém zaměstnavtel potvrzuje, do kdy jste pobírala mateřské dávky. Jinak - u zaměst. ještě před koncem mateřské předejte žádost o čerpání řádné dovolené od - do, tak aby navazovala na mateřskou (dovolená se nyní pouze čerpá, neproplácí se) a další žádost o poskytnutí rodičovské dovolené tak, aby navazovala na řádnou dovolenou. Rod. dovolená je maximálně do 3 let dítěte a s pobíráním rod. příspěvku nesouvisí. Rod. dovolená = název volna u zaměstnavatele a rod. příspěvek je státní dávka. Jistě víte, že od příštího roku dochází ke změnám a budete si muset vybrat jak dlouho ho chcete pobírat a podle toho se bude odvozovat jeho výše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).