Hlavní navigace

Nemoc v ochranné lhůtě

• (neregistrovaný) 77.236.193.---

18. 10. 2007 10:40

Zaměstnanec v pracovním poměru od 28.8.2007-3.10.2007 donesl neschopenku vystavenou s datem 15.10.2007.Jedná se o nemoc v ochranné lhůtě.Zaměstnanec je hlášen na úřadu práce.mám nějakou oznamovací povinnost vůči pracovnímu úřadu?musí mi zaměstnanec podepsat nějaké čestné prohlášení?díky za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2007 10:55

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Nemoc v ochranné lhůtě
      On Vám podepíše čestné prohlášení, že po dobu nemoci nepobírá podporu (on to vlastně prohlašuje i tím podpisem vzadu na lístku na peníze nebo na uschopence, ale pro jistotu to nechte napsat zvlášť). Jeho povinností je, aby začátek nemoci na ÚP ohlásil a oni mu zastaví podporu.

• 18. 10. 2007 12:05

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

Dotyčný obdrží dopis z ÚP, kde má napsáno, že od doby neschopnosti mu nebude vyplácena podpora v nezaměstnanosti - tento dopis si od dotyčného zaměstnance ofocuji
      dávám též podepisovat čestné prohlášení, že po dobu ukonč. PP (od 4.10. do 14.10. nebyl v prac. neschopnosti) - je to pro případný výpočet podpůrčí doby
      Tak mě napadá - vždyť on může při podpoře pracovat - to by potom nárok od minulého zaměstnavatele na nemocenské dávky neměl - jak se z ÚP dozvědět, že dotyčný nemá uzavřený PP nebo některou z dohod? Asi by měl ještě napsat čestné prohlášení, že po dobu evidence na ÚP nikde nepracuje - z ÚP asi toto potvrzení nedostanete (když ho nevydávají ani těm, co byli na ÚP a přitom pracovali - alespoň u nás dávají jen potvrzení o evidenci na ÚP, popř. o evidenci od -do pobírání dávek - nic víc).

• 18. 10. 2007 13:32

Sylva (neregistrovaný) 62.225.42.---

Po nás chtěla v tomto případě sociálka potvrzení, že od 4.do 14.10. neuzavřel jiný pojistný poměr, ze kterého by mohl čerpat nemocenské dávky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).