Hlavní navigace

Oprava v účtové osnově

• (neregistrovaný) 89.29.44.---

18. 10. 2007 14:47

Přebrala jsem vedení účetnictví po kolegyni a nyní trochu tápu. Chtěla jsem zaúčtovat očkování zaměstnanců na účet 528 (nedaňový), ale po kolegyni je tady v účtové osnově účet pro očkování 527 s loňským zůstatkem. Jak mám nyní postupovat? Můžu vytvořit nový účet, ale co potom s tím 527 se zůstatkem?
    Prosím poraďte mi. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2007 14:53

Eva (neregistrovaný) 195.122.217.---

Re: Oprava v účtové osnově
      Nové účty si během roku můžete vytvářet dle interních potřeb firmy kolik chcete. Nechápu, jak můžete mít zůstatek na nákladovém účtu. Copak jste nedělali uzávěrku roku?? A jak jste otevřeli knihy v letošním roce?

• 19. 10. 2007 6:58

VV (neregistrovaný) 62.168.13.---

Účty 5.tř. nikdy nemohou mít k 1.1. žádný zůstatek. Jen v případě, že účetní rok je jiný než kalendářní.

• 19. 10. 2007 10:09

Pokud máte tedy jiný rok než kalednářní, tak si zůstatek z 527 na 528 převeďte interním dokladem.

• 19. 10. 2007 12:45

Lenka (neregistrovaný) 89.29.44.---

Já moc děkuji za Vaše odpovědi. Asi jsem se špatně vyjádřila, samozřejmě, že na nákladových účtech není loňský zůstatek. Jen mě trochu zmátl údaj v účtové osnově, kde je skutečně uveden loňský zůstatek, ale to slouží vlastně k sestavování uzávěrky, kdy se ve výkazech objevuje "minulé období". Proto nevím, zda během tohoto roku mohu přejmenovat účet a vlastně bude jiný v "minulé období" a "běžné období". Neumím to asi srozumitelně popsat, tak se omlouvám, ale i tak moc děkuju. Lenka

• 19. 10. 2007 13:02

Omluva není potřeba, také občas hledám jak se správně vyjádřit, aby byla má otázka správně pochopena.
      Ve vašem případě bych údaj v minulém období brala pouze jako informativní a založila si nový účet. V interní směrnici máte možnost změnit postup účtování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).