Hlavní navigace

Studenti a přestávka na jídlo

• (neregistrovaný) 213.195.242.---

19. 10. 2007 12:18

Zdravím!
    Potřeboval bych poradit, jak jsou ošetřeny přestávky na jídlo u studentů.
    Syn má na gymnáziu problém s třídní učitelkou, když přijde z obědu do další hodiny, která následuje po přestávce na oběd, později asi o 5 minut.
    Je to z důvodu velkého množství dalších studentů čekajících na jídlo. Kdy, aby nepřišel pozdě do další hodiny, jídlo doslova "shltne" nebo si třeba nebere polévku, protože by již nestihl dojíst "druhé".
    Nemůžu se toho nikde dopátrat.
    Díky za radu!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2007 15:25

Vlasta (neregistrovaný) 85.160.9.---

Re: Studenti a přestávka na jídlo
      Moje dítě studovalo na gymnáziu, kde byly dvě obědové pauzy v rozsahu cca 30-40 minut. Jedna přestávka pro 1.stupeň gymnázia, druhá přestávky pro 2.stupeň. Na obědy se chodilo do sousední základní školy a nedalo se to vůbec stihnout. Skončilo to tak, že studenti přestali na oběd chodit. I když jsem tehdy našla podporu pro prodloužení přestávky v nějaké vyhlášce (učitelské noviny), tak ve škole jsem s návrhem změny nepochodila.

• 23. 10. 2007 15:04

Ali (neregistrovaný) 88.102.251.---

Re: Studenti a přestávka na jídlo
      Dle mé zkušenosti je to otázka rozvrhu hodin, který je v kompetenci školy. Vyučovací hod. je 45min. a obědová přestávka taktéž. Je důležité, aby rozvrh byl postaven tak, aby se ve stejnou dobu nesešly v jídelně všechny třídy. Obědy se vydávají v určitou dobu od ...do ..hod. a třídy by se měly vystřídat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).