Hlavní navigace

Zaměstnanec-hlavní prac.poměr,nutné!!

• (neregistrovaný) 82.142.83.---

19. 10. 2007 15:10

Moc děkuji za rady.
    Jen jsem se chtěla ještě zeptat, zda mám povinnost platit pojištění na pracovní úrazy, pokud mám jen jednoho zaměstnance ??
    A na sociálce jsme byli regostrovaní, ale před rokem a půl má předchůdkyně odhlásila zaměstance a vše ze sociálky, kam patříme, budu asi muset vše přihlásit znovu ???

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2007 16:07

Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

Re: Zaměstnanec-hlavní prac.poměr,nutné!
      Pokud už na sociálce registraci firma nemá, musíte ji udělat znovu. A zaregistrovat se na pojišťovně Kooperativě a platit povinné pojištění pro případ úrazu zaměstnance také. A ještě registrace na FÚ jako plátce daně ze závislé činnosti. Vy nejste zaměstnanec této firmy?

• 19. 10. 2007 16:26

KP (neregistrovaný) 82.142.83.---

Jsem, ale všechny zaměstnance vč. mě jsme na Dohody o provedení práce a ptala jsem se, zda musím dávat někam nějaké podklady a kromě zúčtování daní na konci roku prý nemusím ??
      Je to tak ??
      Děkuji

• 19. 10. 2007 17:33

Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

Na sociálku a ZP ne, protože z DOPP se neodvádí pojištění. Na FÚ vyúčtování ano - jsou to daně ze závislé činnosti, buď srážková nebo zálohová, podle toho jak daníte. Takže tam už tedy přihlášena firma je. Nezapomeňte vést u těch dohod mzdové listy.
      U toho zaměstnance v pracovní poměru se musí každý rok vypsat a odevzdat ELDP na sociálce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).