Hlavní navigace

Vyúčtování zahraniční pracovní cesty

• (neregistrovaný) 88.101.129.---

22. 10. 2007 9:48

Jakým kurzem mám přepočítat stravné, které zaměstnanci proplácím při jeho zahraniční služební cestě? Měna daná pro ten stát, kde zaměstnanec byl na služební cestě je daná v Eurech, ale já mu ho chci vyplatit v českých korunách. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 10. 2007 10:02

z (neregistrovaný) 80.188.170.---

Re: Vyúčtování zahraniční pracovní cesty
      Den nástupu na prac.cestu popř. den před nástupem.

• 22. 10. 2007 10:43

ZS (neregistrovaný) 80.188.225.---

Kurz v den poskytnutí zálohy, pokud nebyla, potom den začátku pracovní cesty.

• 22. 10. 2007 12:31

Jana (neregistrovaný) 62.245.79.---

Dobře,ale jak to pak děláte,když dostanete všechny ty účtenky a máte to zaúčtovat?
      U nás se platí vše proplacené a pak ještě navrch nárokové stravné. Jak mám tedy účtovat ty účtenky?Vše jedním kurzem?

• 22. 10. 2007 17:13

L. (neregistrovaný) 80.65.176.---

Zaměstnanec musí dostat stravné (příp. další náhrady) přepočtené kurzem dne poskytnutí zálohy nebo pokud nebyla poskytnuta záloha, tak prvním dnem pracovní cesty (viz výše). Účtenky, příp. i stravné se zaúčtuje účetním kurzem - dle směrnice (pevný, denní atd.) - následně vznikne kurzový rozdíl (mezi částkou v Kč která je v účetnictví a částkou v Kč, kterou dostal zaměstnanec), který se zaúčtuje na 563 nebo 663. Tak to praktijuju já a myslím si, že je to správně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).