Hlavní navigace

Důchodce-DPČ

  • (neregistrovaný) 88.100.136.---

    22. 10. 2007 10:13

    Důchodce pracuje u obecního úřadu na dohodu o prac.činnosti.Zdravotní,soc. a daň zaplatit musí.Můj dotaz je tento:může podepsat prohlášení a daň platit zálohově 12% bez nároku slevy na dani 600,-Kč nebo musí platit zál.daň 20%?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 10. 2007 10:23

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: Důchodce-DPČ
      Může podepsat, pokud nemá podepsáno někde jinde.Danit se bude zálohovou daní, nemá nárok na odpočet pokud k 1.1. byl star. důchodcem. ZP odvádí ze skutečného výdělku(je za něj plátce stát).Může požádat o roční zúčtování.

    • 22. 10. 2007 10:31

      kety (neregistrovaný) 88.100.136.---

      Re: Důchodce-DPČ
      Může si podat i daň.přiznání?Je to můj tchán a příjem mu daní 20% již od 4/07.Myslím si,že při ročním zúčtování by přišel o část peněz protože nemá podepsáno prohlášení.

    • 22. 10. 2007 10:58

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: Důchodce-DPČ
      Prohlášení může podepsat do 30-ti dnů od vstupu a každoročně nejpozději do 15.2. § 38 k odst. 4 zák 586/1992 Sb o daních z příjmů.Nevím, proč mu mzdová nedala prohlášení podepsat hned.
      Podat daňové přiznání si může sám, obecní úřad vystaví potvrzení o zdanitelných příjmech.Když by měl současně více zaměstnavatelů, ne jen OÚ ,byl by dokonce povinen si daňové přiznání podat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).