Hlavní navigace

Honoráře - srážková daň

  • (neregistrovaný) 90.176.61.---

    22. 10. 2007 14:36

    Dobrý den, můžete mi prosím říct, kde najdu, že z vyplácených honorářů do 3.000,- firma odvádí srážkovou daň?
    A jak byste vyřešili situaci, když jsme na začátku října vyplatili honoráře za září ale srážkovou daň jsme z toho neodvedli? A co s těmi částkami, když se vyplatily v plné výši, nikoliv snížené o srážkovou daň?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2007 9:07

      janula (neregistrovaný) 80.87.188.---

      Re: Honoráře - srážková daň
      Někde je to psaný v dani z příjmu, ale jak naschvál to nemůžu najít, odvádím 10 % srážkovou daň. (např honorář 2700-daň 270,- Kč k ýplatě obdrží 2430 Kč) my to máme každý měsíc, takže když mu náhodou přeplatím, tak příští měsíc mu o to ponížím.....ale nesmíte překročit 3000 Kč hrubého, kdyžtak mu to taky převedu do dalšího měsíce kdy má menší honorář....

    • 23. 10. 2007 9:12

      janula (neregistrovaný) 80.87.188.---

      Re: Honoráře - srážková daň
      už jsem to tu našla - DzPř § 36 odst e)

    • 23. 10. 2007 21:52

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Honoráře - srážková daň
      Autorské honoráře - § 7/8 ZDP. Od roku 2008 2 změny: zvýšení částky na 7.000 Kč a sazby srážkové daňě z 10% na 15%.

    • 24. 10. 2007 10:43

      danat (neregistrovaný) 90.176.61.---

      Re: Honoráře - srážková daň
      Děkuji oběma za reakce. Ještě se chci zeptat, když budeme žádat na FÚ o rozšíření registrace ke srážkové dani, jaký máme dát datum, od záři, protože ty honoráře jsou za září, nebo od října, protože byli vyplacené v říjnu?
      Děkuji

    • 24. 10. 2007 13:24

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Honoráře - srážková daň
      Srážkovou daň srážíte nejpozději při výplatě honoráře a odvádíte nejpozději do konce následujícího měsíce. Oznamovací povinnost (rozšíření registrace i na srážkovou daň) máte nejpozději do 15 dnů od vzniku povinnosti srážet daň, takže datum registrace bude říjnové (den výplaty + 15 dnů), daň odvedete do konce listopadu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).