Hlavní navigace

DPH - záloha z EU

  • (neregistrovaný) 82.202.44.---

    22. 10. 2007 20:41

    Přišla nám zálohová faktura (downpayment) na zboží z Německa. Zboží už dorazilo v průběhu září, ale zúčtovací faktura ještě ne. Kdy mám odvést DPH a uplatnit si odpočet? Až ke dni vystavení daňového dokladu (faktury) - i kdyby byla vystavená až v listopadu? Nebo mám odvést DPH do 15 října (15 den v měsíci následujícím po doručení zboží) a uplatnit si odpočet až jak přijde zúčtovací faktura? (např. v listopadu?)

    Ve smlouvě je stanoveno že downpayment je 80 %, zbytek se doplatí až po doručení, zapojení a otestování zařízení.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 10. 2007 20:54

      Marek (neregistrovaný) 82.150.166.---

      Re: DPH - záloha z EU
      V souladu s ustanovením § 25/1 máte povinnost přiznat daň ke dni vystavení dokladu pokud přechází 15. dni měsíce následujícího po měsící pořízení. Nečekejte tedy v žádném případě na doklad a pořízení zboží přiznejte v 10/2007. Uplatnění nároku na odpočet prokazujete daňovým dokladem (§ 73/7 ZDPH), pokud tedy doklad nemáte, uplatnění odpočtu bych neriskoval. Rozhodně se v tomto případě vyplatí urgovat dodavatele o fakturu.
      Zaplacení zálohy nemá na povinnost přiznat daň u pořízení zboží vliv, den přijetí platby není vázán na povinnost přiznat daň.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).