Hlavní navigace

Povinnost podat daň.přiznání FO

  • (neregistrovaný) 217.115.243.---

    23. 10. 2007 10:23

    V roce 2006 jsem podnikala jako FO a podala daň. přiznání na daň z příjmů FO / pohledávky ani zásoby jsem neměla, pouze jsem vykazovala závazky/. Zároveň jsem nastoupila na mat. dovolenou a v r. 2007 již nevykonávám žádnou podn. činnost. Jsem také reg. k DPH, od 1.1.07 podávám pouze negativní přiznání. Činnost jsem oficial. nepřerušila. Stačí, když za r. 2007 podám pouze čestné prohlášení o nepobírání příjmů ? Nemusím vypořádávat příp. závazky atd. - stejně bych se dostala do ztráty a tu si nechci uplatňovat ! Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2007 10:47

      hanat (neregistrovaný) 82.99.147.---

      Re: Povinnost podat daň.přiznání FO
      ********
      Pokud jste podnikání nepřerušila, tak trvá povinnost , podat daňové přiznání vč. výkazů a platit minimální daň.

    • 23. 10. 2007 11:14

      J (neregistrovaný) 217.115.243.---

      Re: Povinnost podat daň.přiznání FO
      Děkuji za reakaci, ale myslím si, že se na mě minim. základ daně nevztahuje - v r. 2007 jsem příjemcem rod. příspěvku a jiné příjmy nepobírám, tudíž si myslím, že nemám povinnost podávat daň. přiznání.Mýlím se ?

    • 23. 10. 2007 13:39

      pa (neregistrovaný) 195.113.207.---

      Re: Povinnost podat daň.přiznání FO
      >>>V roce 2006 jsem podnikala jako FO a podala daň.
      >>>přiznání na daň z příjmů FO / pohledávky ani zásoby
      >>>jsem
      >>>neměla, pouze jsem vykazovala závazky/. Zároveň jsem
      >>>nastoupila na mat. dovolenou a v r. 2007 již
      >>>nevykonávám
      >>>žádnou podn. činnost. Jsem také reg. k DPH, od 1.1.07
      >>>podávám pouze negativní přiznání. Činnost jsem
      >>>oficial. nepřerušila. Stačí, když za r. 2007 podám
      >>>pouze
      >>>čestné prohlášení o nepobírání příjmů ? Nemusím
      >>>vypořádávat příp. závazky atd. - stejně bych se
      >>>dostala do
      >>>ztráty a tu si nechci uplatňovat ! Děkuji za radu.
      >>********
      >>Pokud jste podnikání nepřerušila, tak trvá povinnost
      >>,
      >>podat daňové přiznání vč. výkazů a platit minimální
      >>daň.

      Kdysi jsem "pozastavila živnost" a na finančním úřadě jsem pouze podepisovala prohlášení, že nemám žádné příjmy.
      >
      >Děkuji za reakaci, ale myslím si, že se na mě minim.
      >základ daně nevztahuje - v r. 2007 jsem příjemcem rod.
      >příspěvku a jiné příjmy nepobírám, tudíž si myslím, že
      >nemám povinnost podávat daň. přiznání.Mýlím se ?

    • 23. 10. 2007 13:45

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: Povinnost podat daň.přiznání FO
      *** Nemýlíte :-)) DP podáváte jen v případech §38g (tady hlavně pokud máte příjmy nad 15 tis.) a rovněž se na Vás MZD nevztahuje pokud nemáte příjmy z podnikání vyšší než 15 tis. (a taky ten rodičovský příspěvek) ***

    • 23. 10. 2007 14:05

      J. (neregistrovaný) 217.115.243.---

      Re: Povinnost podat daň.přiznání FO
      Děkuji za odpověď profesionálům :-)) Potřebovala jsem se jen v názoru utvrdit. Pěkný den !

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).