Hlavní navigace

Exekuce - vyživované osoby

• (neregistrovaný) 213.210.175.---

23. 10. 2007 12:03

Dobrý den,
    prosím o radu. Nastoupil svobodný zaměstnanec, má půlroční dítě, které si uplatňuje, donesl její potvrzení zaměstnavatele, že ona si neuplatňuje. Takže by s ní měl žít, když si dítě uplatňuje. Teď mu přišla přednostní exekuce, započítat ji do vyživovaných osob?
    děkuji za odpověď.
    Přeji pěkný den.
    Lenka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2007 12:10

xy (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Exekuce - vyživované osoby
      to, že ona neuplatňuje daň.zvýhodnění na dítě automaticky neznamená, že žijí ve společné domácnosti (ona je na mat.dov., popř. rodič.dovolené, takže ani nemá z čeho uplatnit daň.zvýhodnění na dítě) -pokud chce otec uplatnit daň.zvýhodnění, měl by napsat čestné prohlášení, že uhrazují společně náklady na domácnost - žijí ve spol. domácnosti a také předložit RL dítěte, kde je napsán jako otec
      družku do vyživovaných osob (pro exekuce) nezapočítáte, pokud on splní podmínky výše popsané, potom dítě započítáte

• 23. 10. 2007 13:27

lenka (neregistrovaný) 213.210.175.---

Re: Exekuce - vyživované osoby
      Rodný list dítěte mám, zaměstnanec tam figuruje jako otec. Čestné prohlášení, že žije s vyživovaným dítětem ve společné domácnosti, jsem nechtěla, protože si ho napsal do daňovky, kde je výslovně uvedeno na vyživované dítě žijící se mnou v domácnosti. Jenom jsem nevěděla, jak s tou družkou - jestli je pro účely exekuce vyživovaná osoba nebo ne. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
      Lenka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).