Hlavní navigace

Určení DUZP – faktura z Německa

  • (neregistrovaný) 194.212.15.---

    23. 10. 2007 13:04

    Datum vystavení faktury 26.9.2007
    Datum převzetí zboží 1.10.2007

    DUZP = den vystavení faktury? Tzn.v přiznání DPH za 9/07 bude přiznání i odpočet?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2007 19:38

      Marek (neregistrovaný) 82.150.166.---

      Re: Určení DUZP – faktura z Německa
      U pořízení zboží od osoby reg. v JČS se nestanovuje DUZP, ale datum pořízení zboží, která máte na doklad povinnost doplnit (§ 35), povinnost přiznat daň máte dle § 25/1 ZDPH, a to ke dni vystavení daň.dokladu osobou, která zboží dodává. Nárok na odpočet Vám vzniká dle § 73/7 a máte ho ke dni povinnosti přiznat daň, pokud ho můžete prokázata daňovým dokladem.

      Takže v DAP 09/2007 budete mít daň i nárok na odpočet ř.220/320.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).